Kvalita pitné vody v zahraničí

Nikoho asi nepřekvapí, že se kvalita pitné vody různě po světě liší. Zatímco v Německu je voda naprosto nezávadná, ve Středoafrické republice by se bez předchozích opatření odvážil napít málokdo. Voda se ovšem může lišit i v rámci Evropské unie. Pojďme se nejprve podívat na několik faktů, než kvalitu vody probereme důkladněji.

Evropská unie má bez mála půl miliardy obyvatel. Jako celek je největší ekonomikou světa, a překonává USA i Čínu. Přesto jsou země, kde je lepší se nad sklenicí vody zamyslet. Pokud daná oblast pro konzumaci vody nevyhovuje, má země možnost požádat o výjimku. O tu v rámci Evropské Unie požádala Belgie, Maďarsko, Francie, Estonsko, Finsko a Švédsko. Je ale důležité uvést, že se vždy jednalo o konkrétní oblast a ne celé území státu.

pramenita-voda-crystalis-barel

Jak je na tom Chorvatsko?

Jak je na tom mezi námi Čechy tak oblíbené Chorvatsko? Je zde voda bez problémů nebo bychom měli být raději na pozoru? Chorvatsko naštěstí mezi země s výjimkou nepatří. Voda by tak měla být nezávadná. Po menším zkoumání různých cestovních diskusních fór se ale dozvíte, že po převaření někdy zůstává na dně bílý prášek. Někteří to řeší filtrační konvicí. Ta ovšem podle našich zkušeností nefunguje vždy spolehlivě.

Pokud si zajišťujete dopravu sami, je zde možná alternativa. S sebou si můžete vzít barel balené pramenité vody, která je pro zajištění pitného režimu nejlepší. Barel se prodává o objemu 18,9 l a většinou jej najdete připevněný k velkým výdejníkům na vodu. Je zde ovšem i další možnost malého cestovního výdejníku. Ten je pro takové účely naprosto ideální. Jen pozor na přehřátí vody!

Kde je voda nejlepší?

Pokud byste chtěli okusit nejlepší vodovodní vodu na světě, museli byste se vypravit až do Kanady. Konkrétně pak do městečka Greenwood. Zde prý mají bezkonkurenčně nejchutnější!

Napsat komentář