Provence na kolech musíte zažít

1200

Já a moje kamarádka milujeme krásná města, dobré jídlo, víno a především úchvatnou kulturu všech koutů světa, která stojí za to prozkoumat. Jednoho únorového večera u společné skleničky vína nás tak napadlo, kam bychom se mohli podívat nadcházející léto, pokud možno bez manželů a dětí. „A co takhle Provence na kolech?“ „Trocha aktivního odpočinku nás nezabije, co ty na to?“ Zněla Katčina odpověď nad dlouhou debatou nad tím, kam vyrazit za novými zážitky a klidem. „Skvělý nápad, vychrlila jsem, a kdy pojedeme?“

1200

Provence na kolech se musí zažít

Na aktivní dovolenou s pracovním názvem Provence na kolech, jsme vyrazili zhruba za čtyři měsíce po naší debatě. Jelikož jsme si mohli při výběru zvolit dvě varianty zájezdu, respektive tu lehčí a těžší, jakožto odhodlané ženy, ochotné zkusit vše, jsme si hned pro začátek zvolili trasu náročnější a dobře jsme udělali. Neumíte si ani představit jak jsme si každý večer po překrásně strávených výletech, které nás opravdu nešetřili, užívali sklenek vína ve svém malebném kempu. Musíme se ovšem přiznat, že dva dny z výletu jsme si uštědřili jen a jen pro sebe, což bylo rovněž možné a mile nás tato možnost překvapila. Jednoduše řečeno, toto místo stojí za prozkoumání.

Levandule kam se jen podíváš!

Levandule a její uhrančivá vůně, byla na výletě opravdu všudypřítomná. Provence na kolech nám navíc kromě tohoto krásného pohledu na levandulemi zalitá pole nabídla i krásný výhled na pohoří Luberon či možnost projet si celou řadu malebných městeček, která rovněž stála za poznání. U průzračné řeky Le Gardon, kde jsme po náročném výšlapu zakotvili, Katka zavřela oči a pronesla, že lepší dovolenou jsme si již vybrat nemohli a to podotýkám, bez špetky jakékoliv ironie. Provence na kolech totiž učaruje každému a obě dvě jsme si výlet nadmíru užili. A aby to nebylo líto naším drahým polovičkám a ratolestem, příště je vezmeme s sebou a ukážeme jim vše, o co v životě rozhodně nesmí přijít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *