Dovolená na ostrově Krk (Chorvatsko)

Ostrov Krk
Ostrov Krk

Chorvatsko patří mezi nejnavštěvovanější letní destinace. Díky své blízkosti je velice oblíbené nejen u českých turistů. Chtěli jsme prožít nějakou jinou dovolenou, než jen polehávat na pláži. Poměrně méně známé jsou chorvatské ostrovy, mezi které patří také ostrov Krk (Kvarnerská oblast). Ostrov naleznete v blízkosti velkého a významného města Rijeka. Doprava na ostrov Krk je díky dvěma mostům velice jednoduchá.

Letovisky na ostrově Krk

Na ostrově najdete hned několik významných letovisek, kde si dovolenou v Chorvatsku můžete užít. Mezi nejznámější letovisko patří Baška (Ostrov Krk). Často si lidé pletou toto letovisko s druhým letoviskem podobného názvu – Baška Voda, která se však nalézá na Makarské riviéře. Baška na ostrově Krk nabízí jednu z nejkrásnějších pláží v severní části Chorvatska. Oblázková pláž je dlouhá několik kilometrů a nabízí krásné čisté moře. Okolí Bašky je krásné a láká k výletům. Především skalnaté vrcholky na obou stranách letoviska poskytují nádherné výhledy do okolí.

Turistika na ostrově Krk
Turistika na ostrově Krk

Ostrov Krk láká turisty

Ostrov Krk je také velmi známý díky turistice (což bylo pro nás velkým plusem). Na ostrově najdete nejvyšší počet turistických cest, které jsou velmi dobře značeny. Z velké části tyto turistické cesty vybudovali v minulosti Češi. Dnes na ostrově najdete střediska, která poskytují potřebné služby pro krásnou rodinou dovolenou. Ubytovat se můžete buďto v některém z kempů nebo využít nabídky ubytování v soukromí. Dovolená v Chorvatsku (apartmány, ubytování) není v dnešní době drahou záležitostí. Vyzkoušejte také dovolenou spojenou s turistikou na ostrově Krk.

Napsat komentář