Na územní USA je možné najít nejznámější sopky na světě. Mezi známé sopky v USA patří především „hora svaté Heleny“ (to je chybný český název pro sopku St. Helens), která měla velkou erupci 1980. Jednalo se o jednu z největších sopečných erupcí na území USA za několik posledních století. Další velmi známé sopky jsou například Yellowstone, Crater Lake nebo třeba sopky na Havaji.
Obecně se v Americe nachází celá řada velmi známých sopek. Pokud se nebudeme bavit pouze o těch na území USA, mezi další známé sopky v Americe můžete zařadit dnes již neaktivní sopku Paricutin. Tato sopka se nachází v Mexiku. Je to jedna z mála známých sopek, u které bylo možné sledovat její stvoření od prvního okamžiku. Ještě na začátku roku 1943 nebylo na místě dnešní sopky nic než kukuřičné pole. V únoru 1943 došlo k první erupci a během pár let už zde stála přes 400 metrů vysoká sopka. Vznik této sopky bylo možné sledovat doslova „v přímém přenosu“
Již zmíněná sopka Hora St. Helens byla také velmi pečlivě mediálně sledována. Erupce této sopky v roce 1980 byla velmi silná. Vyžádala si obrovské materiální škody a také měla na svědomí 57 lidských životů. Erupce této sopky a záběry její siluety s obrovským oblakem sopečního popela nad kráterem sopky obletěli celý svět.
Další nebezpečná sopka v Americe se nachází na území Kolumbie. Je to sopka Nevado del Ruiz. V roce 1985 u této sopky došlo k poměrně malé erupci. Neměla velkou sílu a sama o sobě nezpůsobila velké škody. Její sekundární následky ale byly katastrofické. Erupce této sopky totiž uvolnila rozsáhlé sopečné lahary (velké proudy bahna z roztáté vody a sopečného prachu a popelu). Tyto sopečné lahary měli na svědomí asi 25 000 lidí a pohřbily pod vysokým nánosem bahna města Armero v Tolima a Chinchiná. Jednalo se o jednu z největších sopečných katastrof ve 20 století.