Objevte krásy Jizerských hor

folklore-528598_1280

Jizerské hory jsou nejen místem, kam si můžete jet zalyžovat, ale jsou také zajímavou lokalitou pro pěší výlety. Mezi nejzajímavější, ne však zcela známá místa patří město Hejnice.

S největší pravděpodobností asi nebudete vědět, čím je tohoto město známé, protože návštěvníci Jizerských hor spíše vyhledávají jako hlavní turistický cíl město Liberec. Hejnice jsou srovnatelné s Velehradem na Moravě. I ony vynikají monumentálním chrámem, který je vyhledávaným poutním místem.

Hejnice leží v údolí Jizerských hor na rozhraní České republiky, Polska a Německa. Neméně zajímavou stavbou v Jizerských horách, i když typově zcela odlišnou je kamenná rozhledna Královka v Janově nad Nisou. Pokud budete mít štěstí na dobré počasí, pak se můžete pokochat výhledem nejen na Jizerské hory, ale také na Krkonoše, Český ráj. Budete-li mít štěstí, tak uvidíte až do Německa. S výstupem na rozhlednu nemusíte čekat až na léto, rozhledna je přístupná celoročně, i když v pěkném počasí oceníte i přilehlé dětské hřiště nebo místní restauraci s terasou.

Jste-li zarytými nadšenci přírodních památek, pak vás Jizerské hory jistě nalákají na návštěvu Skalního hradu nebo rašeliniště Na Čihadle. Právě toto rašeliniště je jedním z nejznámějších na území Jizerských hor. Nachází se na rozvodí Baltského a Severního moře a ze dvou stran je ohraničeno panelovými cestami. Jizerské hory jsou regionem, který jednoznačně stojí za návštěvu. Jistě vám proto přijde vhod nabídka ubytovacích zařízení, kterou najdete pod tímto odkazem ubytovani.kamsi.cz/jizerske-hory. Najdete zde jak levné ubytování Jizerské hory, které oceníte zejména, pokud se chystáte podnikat mnoho výletů a potřebujete jen místo, kde přespíte, tak také tipy na ubytování Jizerské hory pro náročnější cestovatele, kteří si rádi dopřejí také odpočinek a veškerý luxus. Najdete zde ubytování v apartmánech i penzionech. Můžete si vybrat, zda upřednostníte ubytování v zařízeních pro více osob, či v penzionech rodinného typu.

Jeden komentář u “Objevte krásy Jizerských hor

Napsat komentář