Pořídit střešní nosiče je výhodné, ale je potřeba dávat pozor na několik aspektů – na které?

Každé zboží, které zakoupíme, by mělo být kvalitní a mělo by splňovat požadavky, které jsou od nich očekávané. Určitě by také mělo vydržet řadu let, a to bez nutnosti reklamace. Tyto aspekty očekáváme nejen u bot, nábytku, elektroniky, ale také tehdy, když se vydáme do prodejny autodoplňků a chceme si pořídit střešní nosiče. Jak takové pomocníky vybrat, aby nám sloužily nyní i za několik let?

Upevnění střešních nosičů

První aspekt, který je potřeba před výběrem zohlednit, je upevnění. Některé se upevňují pod lem střechy, jiné zase na hagusy, pokud je tedy máte již od výrobce. Pokud pořídíte ty správné, budou spolehlivě držet všechny. V případě, že navštívíte kvalitního prodejce autodoplňků, rádi vám poradí a pomohou vám vybrat takový, který sedne na vaše auto jako klobouk na hlavu. Některé eshopy, jako jsou například Autodoplňky-obchod.cz mají také možnost filtrování, kam zadáte model vozu, rok výroby a následně vyberete dle materiálu, který vám bude vyhovovat.   

Materiál hraje prim – nezapomínejte

Seženete nosiče do dvou tisíc korun, ale také za deset tisíc korun. A jaký je mezi nimi rozdíl? Značný. Především jde o jejich nosnost. Jak už jistě správně tušíte, levnější nosiče budou vyrobeny z plastu. Ty dražší jsou vyrobeny z hliníku nebo oceli. Takové nosiče tedy uvezou až čtyři kola. Je dobré si předem rozmyslet, kolik kol na nosičích budete převážet, nebo pokud na ně budete umísťovat také například střešní box. 

V případě variabilního využití určitě zvolte nosiče s vyšší nosností. Pokud zvolíte správný materiál, můžete si být jisti, že kola, ale i osobní věci převezete vždy v pořádku. Také se dívejte, aby nosiče měly integrované zámky, které zabrání odcizení. Lze k nim také pořídit náhradní klíče. 


Napsat komentář