Thajská kuchyně

thai-food-518035_1280

Thajsko » Kuchyně a jídla v Thajsku:

  • Thajská kuchyně je mezinárodně známá a jakmile ji jednou ochutnáte, tak pochopíte, proč je tak moc oblíbená.
  • Základem thajských jídel je rýže nebo nudle. Dále spousta čerstvé zeleniny, trochu masa a velmi oblíbené plody moře. Jsou to jídla velmi jednoduchá a velmi zdravá – tlustého Thajce neuvidíte (možná jen kdyby žil ve velkém městě a stravoval se ve fast-foodech amerického typu).
  • Velice oblíbené jsou pokrmy dělané na jedné velké pánvi – pad thai, smažená rýže a smažené nudle – se zeleninou, masem, krevetami, mušlemi. Výborné jsou ostré thajské polévky a samozřejmě kari – žluté, zelené a červené.
  • Kde se najíte, bude záležet jen na vás. K výběru budete mít luxusní restaurace, menší jídelny a také stánky na ulici. Velice populární v Thajsku jsou tzv. noční trhy – na daném místě se se stmíváním začnou scházet místní a rozdělávat své malinké pojízdné stánky, které se nakonec ukáží být dostatečně velkou kuchyní. Zde ochutnáte opravdové thajské jídlo tak, jak ho jedí oni. Pokud si nemůžete vybrat ukažte si na některý z talířů, který před sebou mají místní. Jen si dejte pozor na chilli, pálí tu opravdu pekelně! 🙂
  • Thajsko je zemí, která produkuje nepřebernou spoustu ovoce, nebojte se a ochutnávejte! Poznáte, jak doopravdy mají chutnat banány, ananas a pomeranče, ochutnejte jackfruit, guavu, durian, liči, rambutan … Velmi příjemné jsou také ovocno-mléčné shaky, které bývají připravovány na každém rohu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *