Vyberte si dovolenou All inklusive

nature-1661682_1280

Co je to All inklusive? Jednoduše řečeno “to co nabízíme, máte v ceně”. Konkurence je veliká, tak se snaží některé hotely ohromovat zajímavými službami a mnohými výhodami, které jiné hotely neposkytují. Většina zákazníků poté automaticky na dalším zájezdu očekává, že tento hotel bude nabízet loňské skvělé služby a výhody, ale to nebývá pravidlem. Dochází tak k velkému zklamání. Příklad – mohli jste si od rána do večera pojídat zadarmo zmrzlinu a pít dobré víno. Jak je možné, že to teď není, když mám all inclusive? Ano máte. To co hotel nabízí, to máte v ceně. Není to sice zmrzlina a víno, ale máte zdarma předkrm a přílohu.

Light all inclusive

Cestovní kanceláře raději svým klientům některé resorty označí light all inclusive, aby věděli, že ne všechno odpovídá standardům známým z většiny hotelů. Standardu se zase opačně vymyká Ultra all inclusive a často je bar otevřený do noci. V nabídce jsou známé alkoholické produkty, mezinárodně uznávané vodky, koňaky a během dne jsou k dispozici snacky, bary, kde vás obslouží sendviči, koláči, ovocem. Při all inclusive to může být omezení jídla a pití mezi chody, omezenost v podávání alkoholických nápojů. Služby mohou být pouze do určité hodiny. Hotely nemusí mít dostupný bar na pláži, nebo nápoje v barech jsou mimo služby all inclusive a podobně.

Kdo vymyslel all inklusive?

All inclusive ubytovací zařízení se snaží oslovit lidi, kteří si chtějí během dovolené maximálně odpočinout a nestresovat se vytahováním peněženky při využívání jakékoliv služby. Výhodou all inclusive je i to, že lidé se nemusí trápit se spropitným pro obsluhu. A kdo jako první přišel s tímto nápadem? Francouzská společnost Club Méditerranée (nyní Club Med). V roce 1950 byla na Mallorce založená první all inclusive dovolenková vesnička, která fungovala do značné míry jako komunita. První all inclusive resorty se soustředily zejména na mladé svobodné lidi, kteří chtěli zažít něco netradičního. Dnešní all inclusive prázdninové tábory se soustřeďují především na rodiny.

Napsat komentář