Zvažujete koupi elektrokola? Rádi byste se bez vynaložení velkého úsilí proháněli po okolní krajině? A co vám v tom brání?
Ceny pohonných hmot stoupají a elektrokola v každém případě představují alternativu k regulérním dopravním prostředkům se spalovacími motory. Na krátké vzdálenosti určitě. Na trhu se ale setkáte s modely, na nichž urazíte i velké vzdálenosti. A dokonce i modely, s nimiž můžete vyrazit i na náročnější horské cyklostezky s vysokými převýšeními. Krásné cyklostezky najdete například v Krkonošském národním parku.
Nejezděte s jazykem na vestě
Na začátku bychom vás rádi zbavili mylného dojmu, že elektrokola jsou jen pro lenochy. I na elektrokole totiž můžete klasicky šlapat. Elektropohon třeba využijete jen při zdolávání opravdu náročného převýšení. Ne každý cyklista zkrátka chce za všech okolností jet s jazykem na vestě.
Jaké elektrokolo zvolit?
Elektrokola se v podstatě dělí na stejné kategorie jako kola klasická. Na trhu tedy najdeme elektorkola silniční vhodná pro jízdu na zpevněných površích, horská pevná i celoodpružená ideální pro jízdu v terénu, krosová, s nimiž můžete na silnici i do mírného terénu, městská a fitness doporučovaná pro jízdu ve městech.
Dámská, pánská a dětská
Další rozdělení elektrokol je na dámská, pánská a dětská. Pro dámy v každém případě doporučujeme elektrokola Crussis Fionna, s nimiž mohou bez obav vyrazit do hor, hlubokých lesů i na klikaté cesty pokryté jehličím. A co pro pány? Těm by neměla uniknout kvalitní, odolná a výkonná elektrokola Crussis, která na jedno nabití v závislosti na náročnosti terénu urazí až 150 km.
Kde kolo nakupovat?
Elektrokolo je v každém případě vhodné nakupovat u odborného prodejce (například Ramala). Takového, u něhož to nekončí jen koupí, ale k zakoupenému elektrokolu vám poskytne i následný servis. Bez toho se totiž elektrokola neobejdou. Důležité je také jejich profesionální seřízení a naformátování akumulátorů.
Tak šťastnou cestu!