Delší cyklovýlet vyžaduje dobré plánování!

Bikepacking - Bílé Karpaty2Máte v plánu několikadenní cyklovýlet? A jste na něj dobře připraveni? Měli byste! Jinak by se mohl proměnit v noční můru!
Jízda na kole je zdravá. Posilují se při ní nejenom svaly, ale i nervy a imunitní systém. Především nervy a imunitu v současné době přitom potřebujeme mít pevné jako skála. V sedle jízdního kola a s větrem v zádech ale také rychle mizí starosti. I proto zapálení cyklisté skutečnou cyklojízdu přirovnávají ke droze. Zkrátka jí potřebují. A když se jim delší dobu nepodaří na kolo usednout a vyjet alespoň za hranice svého okresu, nejsou ve své kůži. To pak délku své trasy musí minimálně zdvojnásobit. A to už samozřejmě není jen tak.

Dlouhé trasy vyžadují trénink a dobrou výbavu

Vezměme v potaz, že jste se rozhodli pro přejezd Bílých Karpat. Tedy trasu v terénu a plnou poměrně vysokých převýšení. Ta už si žádají patřičný trénink, kondici a samozřejmě i výbavu. V první řadě si uvědomte, že pro takto náročnou trasu není vhodné každé kolo. Pro cestu náročnějším horským terénem jsou samozřejmě vhodná horská kola. Naprostou špičkou jsou kola Rocky Mountain. Ať už zvolíte jakýkoliv model, nemůžete šlápnout vedle.

Servisní brašna a sada na opravu duší

Na samotnou cestu si s sebou nezapomeňte přibalit servisní brašnu se základním nářadím na kolo. Praktické jsou ucelené sady, v nichž najdete vše potřebné, tedy nýtovačku, imbusy, šroubováky, nástrčné i ploché klíče atd. Důležitá je samozřejmě i pumpička a sada na opravu duší. Nikdy zkrátka nevíte, co se vám na cestě přihodí.

Zámek, lahev a cyklistický batoh

Bude vaše kolo bez dozoru? V tom případě nezapomeňte na zámek na kolo. Jinak byste se s ním už nemuseli setkat, a tudíž se nedostali ani domů. A svou sportovní láhev nezapomeňte před jízdou naplnit vodou či iontovým nápojem. Prázdná by vám byla k ničemu. A co na záda? Nic jiného než kvalitní cyklistický batoh se vším, bez čehož se na své cestě neobejdete. A velmi důležitá také bude dobrá nálada. Tu rozhodně nenechejte doma. Máte vše? Pak je velmi pravděpodobné, že máte před sebou výlet, na který budete dlouho vzpomínat. Šťastnou cestu!

Napsat komentář