Zimní dovolená na Šumavě a v Jizerských horách nabízí relaxaci v objetí přírodních a historických klenotů

Mrazivé období roku je spojeno především s lyžováním a sáňkováním na horách i s wellness relaxací. Když spojíte příjemné s užitečným a vydáte se na zimní dovolenou do hor, protáhnete každičký sval v těle a poznáte, kde je svět ještě normální.

Není divu, že patří Šumava k nejpopulárnějším dovolenkovým místům. Na každém kroku narazíte na úchvatné přírodní scenérie a navštívíte památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Pozadu nejsou ani Jizerské hory, protože se mimo jiné pyšní unikátem ve tvaru kosmické lodi – horským hotelem Ještěd.

Liberec je město mnoha možností

Hotely v Jizerských horách jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, zamilované páry i výletníky prahnoucích po sportovních aktivitách. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Liberci, naskytne se vám ideální možnost navštívit hotel ve tvaru kosmické lodi, a dokonce zde spatříte i Marťana. Vaše kroky povedou do iQlandie, kde se nachází na 400 interaktivních exponátů. Super zážitky slibuje Centrum Babylon s aquaparkem a labyrintem, jedná se totiž o největší zrcadlové bludiště Evropy. Samozřejmostí je lyžování a zimní radovánky ve skiareálech Ještěd, Obří sud Javorník, Jizerky a Tandvaldský Špičák.

Hurá na Šumavu!

Ubytování Šumava vás uspokojí i v zimním období, protože budete mít blízko do ski centra Kozí Pláň, ski areálu Lipno-Kramolín či na Kubovu Huť. Zimní dovolená však není jen o lyžování, sáňkování a bruslení. Pokud upřednostníte hotely v Českém Krumlově, spatříte památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Při procházkách středověkými uličkami získáte romantickou náladu a posezení ve stylových krčmách vás vrátí zpátky v čase.

Při plánování zimní dovolené využijte hotely a ubytování na Hotely.cz Na jednom místě naleznete inspirativní nabídky a snadno si rezervujete pobyt snů.

Napsat komentář