Brno – město památek, studentů a veletrhů

tram-1670117_1280

Metropole Jihomoravského kraje láká obzvláště v letním období stále více turistů. Brno je totiž ideální město na několikadenní dovolenou, pojí totiž možnosti vyžití pro obdivovatele historie, sportovce, rodiny s dětmi i zamilované páry. Z míst, která byste jako turista při toulkách Brnem neměl opomenout, patří jednoznačně brněnský hrad Špilberk, kde je možné absolvovat také prohlídku kasemat, různých expozic nebo šermířských vystoupení. Další zastávkou by mělo být náměstí Svobody, kde je k vidění například Morový sloup, kašna, kontroverzní orloj nebo Dům pánů z Lipé. Na náměstí se každoročně konají tradiční vánoční trhy s nezaměnitelnou atmosférou.

Brno je městem studentů – nachází se zde Masarykova univerzita a několik dalších vysokých škol a univerzit. S tím souvisí bohatý noční život – hospody, restaurace a sklepy na každém rohu. Fakulty obvykle sídlí v hezkých historických budovách, jedinečným komplexem, který v české republice nemá obdobu, je univerzitní kampus Masarykovy univerzity a nová budova knihovny, které jsou k vidění v městské části Bohunice. Každoročně koncem letních prázdnin s přílivem prváků roste poptávka po ubytování v Brně, zejména po studentském bydlení, a proto rozhodně není vhodné hledání ubytování nechat na poslední chvíli.

Brno je v neposlední řadě městem veletrhů. Brněnské výstaviště patří rozlohou k těm největším v České republice a pod jeho záštitou se organizuje široké spektrum výstav a veletrhů, mezi nimiž si vybere každý – děti potěší výstava psů, inspiraci každý najde na Vánočních trzích, mezi nejoblíbenější výstavy patří tradičně autosalon a nezapomíná se ani na specializované veletrhy, z nichž některé nejsou určeny pro veřejnost. Pro vystavovatele i návštěvníky je výhodné ubytovat se poblíž areálu výstaviště. Ty, kdo si sehnali ubytování ve větší vzdálenosti, jistě potěší, že v době konání nejnavštěvovanějších veletrhů jsou posilněny spoje MHD. Pro ubytování Brno tedy postačí i ubytování více v centru nebo alespoň poblíž zastávek MHD s dobrou dostupností k výstavišti.

Tip: začali jste vysokou v Brně a kvůli všem aktivitám studium nestíháte? Nejste v tom rozhodně sami. Mohla by vás však zajímat možnost vypracování seminárních prací na zakázku, případně v posledních fázích studia také vypracování podkladů diplomové práce.

Ať už preferujete aktivní dovolenou, nebo poklidné trávení volného času na zahrádce s oroseným půllitrem, Brno Vám zajisté přiroste k srdci.

Z ubytování můžeme doporučit např. penzion-luna.cz.

Napsat komentář