Kam na lyže do Francie?

Přemýšlíte nad tím, kam letos v zimě vyrazíte na lyže a už vás nebaví tlačenice na českých sjezdovkách nebo rozblácené svahy, když napadne málo sněhu? Pak byste se měli zamyslet nad tím, jestli nevyrazit na lyže do Francie. Lyžování Francie, především Savojské Alpy, je něco, co by měl každý zapálený lyžař určitě vyzkoušet. Je to prostě a jednoduše neopakovatelný zážitek!

Osobně je moje zkušenost v oblasti „Francie lyže“ už poměrně bohatá. Posledních deset roků jsem tam byl s jednou výjimkou každou zimu a už se z toho pomalu začíná stávat zvyk. Většinou se tam snažím vyrážet v lednu nebo v únoru, nejpozději pak na začátku března, kdy už tady v česku pomalu začíná jaro.

Val Thorens a Tignes

Během svých cest na lyže do France jsem už měl možnost vyzkoušet několik různých lyžařských středisek. Ale asi nejvíce se mi pokaždé líbilo buď v Tignes nebo ve val Thorens. Je pravda, že zrovna tyto dvě lyžařské oblasti patří mezi ta nejvíce „profláknutá“ místa na lyžování ve Francii, ale stojí to za to.

Vyzkoušel jsem i pár „menších“ nebo méně známých lyžařských areálů. I ty mají něco do sebe, ale zatím mi asi nejvíce vychovalo právě Tignes a val Thorens, tady jsem si lyžování užil snad nejvíc.

Nejlepší zimní dovolená?

Pro všechny kdo přemýšlí nad tím, jestli se vyplatí jezdit na lyže do Francie nebo zvažují cenu, jakou mají lyžařské zájezdy do této země, mám jeden vzkaz podpořený vlastní, dlouholetou zkušeností. Nad ničím nepřemýšlejte a vyrazte tam. Pokud nebudete mít nějakou proklatou smůlu na mizernou cestovní kancelář nebo na nějakou přírodní katastrofu, tak to bude jeden z vašich nejlepších zážitků z lyžování v životě. Zvlášť poprvé je to myslím velmi silný zážitek. Takže nic neřešte a určitě si vyrazte na týden na lyže do Francie.

Napsat komentář