Cestovní pojištění si sjednejte, i když jedete pouze na Slovensko

tatry-3053705_1280

Pokud jste se rozhodli cestovat za hranice České republiky, neměli byste si zapomenout přibalit do zavazadla ještě cestovní pojištění. Přestože vlastníte evropskou kartičku pojištěnce, neznamená to, že vám vystačí za každé situace. Záleží totiž na tom, do jaké destinace vyrážíte a jakou náplň bude mít vaše dovolená. Cestovní pojištění vám ušetří spoustu starostí – od problémů s jazykovou bariérou přes dostupnost lékařských zařízení až po spoluúčast za vyšetření či medikaci.

Při předložení evropského průkazu zdravotního pojištění vám zdravotnická zařízení v evropských zemích poskytnou nezbytné a neodkladné zdravotní ošetření. Ovšem na doléčení budete posláni do České republiky. Z vlastní kapsy navíc musíte zaplatit celou částku za léky i za určitá vyšetření, což se může vyšplhat do řádu několika tisíc korun.

Co vám přinese cestovní pojištění?

Při cestování do zahraničí se vyplatí cestovní pojištění sjednat, a to hned z několika důvodů. Získáte asistenční službu, která vám bude k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Samozřejmě komunikace s ní probíhá v českém jazyce, a tím pádem si můžete zajistit rychlejší péči, neboť vám asistenční služba poradí, jak postupovat. Cestovní pojištění vám také uhradí spoluúčast na lékařské péči a lécích. Zároveň se můžete nechat ošetřit jak ve veřejných, tak i soukromých zdravotních zařízeních. Cestovní pojištění vám v případě potřeby zajistí a zaplatí dopravu a transport do České republiky.

Pojistit se dá i online

Výhodou internetu je, že všechno se dá v dnešní době sjednat skrze něj. Dokonce i cestovní pojištění. Stačí si najít pojišťovnu, u níž si chcete cestovní pojištění sjednat, vyplnit potřebné informace, odeslat formulář ke zpracování, a potom obdržíte informace o platbě a cestovním pojištění na e-mail.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *