Kam na dovolenou? No přece do Albánie!

sea-3657860_1280

O Albánii se v turistických průvodcích dočtete jako o pokladnici kultury i zemi nepoznaných krás. Je pravda, že tato země není turistickým mainstreamem. A to je dobře. Rozhodně tu nenarazíte na davy turistů, které obzvláště v letních měsících dokážou poklidnou dovolenou proměnit v peklo.

Ještě donedávna Albánie patřila mezi nejchudší země Evropy. Stejně jako svého času na nás se na ní podepsal přísný totalitní komunistický režim. Tyto doby ovšem skončily v propadlišti dějin a Albánie se rychle odráží ode dna. Dejte jí proto šanci. Odplatí se vám za to dovolenou, na kterou nezapomenete.

Po čem turista touží?

Albánie je totiž nesmírně krásná země, jež nabízí všechno, po čem turista touží. Krásné písečné pláže i 2000 let staré zříceniny. Na těch se přitom nemusíte těsnat se stovkou dalších turistů. Mnohé budete mít jenom pro sebe!

Hory, kam se podíváš, a západy slunce

Až sedmdesát procent země tvoří hory. Některé se dokonce táhnou až k pobřeží. Kombinace moře a horské krajiny je pak jedním slovem úchvatná. Nezapomenutelné jsou však i albánské západy slunce, a to téměř odkudkoliv. Zatímco na takovém řeckém Santorini za ně tučně zaplatíte, zde je máte zdarma.

Nízké ceny a skvělé jídlo

A to nejen ve srovnání s evropskými zeměmi, ale dokonce i ve srovnání s okolními balkánskými zeměmi. Cestovat a jíst tu budete doslova za hubičku. Apropos jídlo. Albánská kuchyně je vynikající. Hodně se podobá kuchyni italské, což je zřejmě dáno blízkostí země k italským hranicím, ale i kuchyni řecké.

Pizza, tzatziky i burek

Pochutnáte si tu tak na báječné pizze, gyrosu či řeckém salátu. Ochutnat byste ovšem měli i tradiční albánské pokrmy, jako jsou fëgesë, perime në scarë nebo burek. Rájem je pak tato země pro milovníky plodů moře. Krevety, slávky, ryby, kalamáry, po všem se budete přímo olizovat. A za zlomek italských cen. Pokud jste milovníkem české slivovice, musíte ovšem ochutnat albánskou rakii. Albánci panáčkem s oblibou zakončují den.

Albánci vás neokradou

Albánci jsou neskutečně vstřícní a štědří. Na ulici vám nabídnou kus koláče, pozvou na kávu i na oběd! Zeptáte-li se jich na cestu, nemají problém vás na místo osobně dovést. A jednoduše by si vás nedovolili okrást. Proto je Albánie považována za velmi bezpečnou zemi.

Do Albánie s CK Cestolino

Pořiďte si kvalitního průvodce po Albánii, ze kterého se o této krásné zemi plné báječných lidí dozvíte víc. Zemi, ve které vaše dovolená může nabýt zcela nových rozměrů. Dovolenou v Albánii nabízejí vybrané cestovní kanceláře jako například cestovní kancelář Cestolino. Uvidíte, že nebudete litovat.

Napsat komentář