Co navštívit v Brně?

brno-1645386_1280

Občas není potřeba cestovat daleko. Zejména mladí lidé často míří do zahraničí, aniž by prozkoumali, co mají doslova za humny. Po celé České republice se nachází spousta překrásných míst, ať už toužíte poznávat spíš přírodu, nebo naopak města. Co takhle vydat se na výlet do jihomoravské metropole?

Možná nebudete věřit, ale i do Brna míří zahraniční turisté. Takže se nenechte zahanbit a vydejte se ho také poznat. Ať už bydlíte úplně někde jinde, nebo jste si čerstvě zařídili pronájem garsonky v Brně a brzy se budete stěhovat, tohle město čeká, až ho poznáte!

Špilberk a Petrov

Dvě dominanty města, které prostě musíte vidět na vlastní oči. Petrov nepřehlédnete, ten se se tyčí hned nad hlavním nádražím. Stojí na něm katedrála svatého Petra a Pavla, která je vyobrazená na české desetikorunové minci.

Kousek opodál stojí další dominanta města, tentokrát hrad Špilberk. Založil ho Přemysl Otakar II., stala se z něj mohutná pevnost, ve zdejších kasematách trpěli na konci 18. století vězni. Od roku 1962 je kulturní památkou, dnes tu najdete třeba Muzeum města Brna.

Vila Tugendhat

Jedna z památek UNESCO byla navržena německým architektem Ludwigem Miese van der Rohe, který světu představil funkcionalismus. Tehdy, v době první republiky, vyšel dům na pět milionů korun – pro představu byste za to v té době postavili cca 30 běžných rodinných domků. Stavba je dodnes považována za výjimečnou, inspirují se jí architekti z celého světa. Nasbírat inspiraci byste určitě měli přijít i vy, ať už vás architektura zajímá, či nikoliv. Jde o úžasnou podívanou.

Brněnský orloj

Kdo chce zažít Brno, nesmí vynechat procházku přes náměstí zvaná Maliňák, Zelňák a Svoboďák. Právě zde, na náměstí Svobody, stojí orloj, který město nechvalně proslavil. Černá kamenná plastika, která stála 12 milionů a jejíž provoz každoročně vyjde na více než půl milionu korun, totiž připomíná penis. Někomu se zdá spíš jako raketa, nábojnice, bomba či obří vibrátor. Každý den v 11 hodin dopoledne z orloje vypadne skleněná kulička v barvách Brna a jiných grafických úpravách, kterou si můžete odnést domů. Ale pozor, je o ně velký zájem.

V Brně toho zažijete ještě mnohem více. Své si tu najdou milovníci sportovních aktivit, přírody i dobrého jídla. Možná si vás město získá natolik, že se budete chtít přestěhovat. Podívejte se rovnou na volné reality v Brně a staňte se jeho součástí. Případně si pronajměte pokoj. Každoročně sem míří spousty studentů a bytů či pokojů k pronájmu je tady opravdu dost.

Tip: Pizzu jako na dovolené si můžete dopřát i v Brně. Z mnoha druhů s doručením až k vám před dveře můžete vybírat na stránkách pizza Brno Caruso.

Napsat komentář