Cyklovýlety za každého počasí

bike-1031728_1920

Podzim je nádherným ročním obdobím na cyklovýlety, i když trochu chladným a deštivým. Přesto příroda v tomto období nabízí ty nejkouzelnější barevné scenérie. Zbarvené listí září i v mlhavém oparu. Lesy jsou klidné a tiché, příroda se pomalu ukládá k zimnímu spánku, nastal čas načerpat zásoby energie na zimu. Abyste si i vy před zimou dobili baterky, vyrazte na poslední výlety na kolech. Protože je ale terén trošku zrádnější díky deštivému počasí, jízdu si lépe užijete na trekingovém kole.

Krosové vs. trekingové kolo

Často se setkáváme s pojmy crossové a trekové kolo. Víte, jaký je v nich rozdíl? A jak si správně takové kolo vybrat, aby byl váš zážitek z jízdy maximální? Krosová a trekingová kola se v podstatě liší jen ve výbavě (blatníky, světla), jinak se jedná o jeden typ bicyklu. Trekingové kolo vás přenese hladce přes polní a lesní cesty stejně jako přes cyklostezky a asfaltky. Kola o průměru 28” se postarají o svižnou jízdu a potěší milovníky rychlých adrenalinových sjezdů. Úzké pláště umožňují kolu nízkou valivost, což pro vás znamená menší námahu. Krosové kolo se doporučuje pro fanoušky cykloturistiky, kteří rádi jezdí na výlety, kde je terén střídavý. Jsou to kola tzv. univerzální. Jistě oceníte lehkou hliníkovou konstrukci, vyváženou geometrii a vzduchové odpružení vidlice. Kola jsou vyráběna tak, aby jezdci dovolovala vzpřímený posed.

Dámské kolo a jeho výhody

Doby, kdy se dámská a pánská kola od sebe odlišovala jen štanglí, jsou dávno pryč. Cyklistika za posledních deset let zažila velký boom a je vyhledávaným koníčkem, sportem i relaxem nás všech. Proto výrobci brzy pochopili, že dámské kolo musí víc odpovídat ženské anatomii. Přizpůsobený je tedy celý rám kola i sedátko. Ženy mají všeobecně kratší tělo a delší nohy, muži to mají naopak. I přesto je daleko důležitější vybírat rám kola podle vaší výšky než podle pohlaví. Nebojte se do kola investovat, jen tak vaše cesty budou lemované příjemnými zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *