S elektrokolem dostanou vaše dovolené nový rozměr

ocestovani.eu_kentoya_cz_nahledovy

Představujete si, jak v sedle kola obdivujete krajinu a bez problémů ušlapete i ty nejvyšší kopce? Pokud je realita na hony vzdálená vašim představám, měli byste zapracovat na fyzičce, nebo si pořídit elektrokolo.

Nejprve si ho můžete půjčit a vyzkoušet si, zda jízda na něm skutečně odpovídá vašim představám o pohodovém cestování. S půjčovnami se v posledních letech roztrhl pytel a narazíte na ně v každé turistické oblasti. A když vám bude bicykl s elektropohonem vyhovovat, nic vám nezabrání v tom, abyste si pořídili vlastní.

Co od elektrokola očekávat?

Elektro kola jsou vhodná především pro osoby fyzicky méně zdatné a nezvládající jízdu na klasickém kole. Zároveň si je oblíbili senioři a lidé, kterým se z nějakého důvodu nechce celou dobu intenzivně šlapat. Pro starší osoby je dobrou volbou například toto elektrokolo značky Kentoya – má nízko položené těžiště a vzpřímené sezení. Díky spodem vedenému rámu s dvojitou výztuhou je nasedání a vysedání snadné. A na zadním nosiči lze vozit nákup i menšího pejska.

ocestovani.eu_kentoya_cz_01
Elektrokolo Kentoya RSEB-302 s akcelerátorem (červenočerné provedení)

K obecným výhodám elektro kol patří poměrně vysoká rychlost jízdy, ekonomický provoz (částka za nabití akumulátoru je zanedbatelná) a komfort. Navíc nebudete muset podrobně plánovat trasu cyklovýletu, protože vás nerozhodí ani větší převýšení trasy a náročnější terén.

Poměrně často si elektrokolo kupuje jeden z páru – ten méně zdatný jede na elektrokole a druhý na klasickém kole. Jejich zážitky ze společného cyklovýletu jsou díky vyrovnání sil mnohem příjemnější. Jeden nemusí čekat na druhého a druhý dohánět prvního.

ocestovani.eu_kentoya_cz_02
Elektrokolo Kentoya RSEB-302 s akcelerátorem (zelenobílé provedení)

Na vlastnostech konkrétního modelu záleží

S elektrokoly je to stejné jako s ostatními dopravními prostředky. Neměli byste je házet do jednoho pytle ani po špatných zkušenostech s určitým modelem. Chcete-li si užít příjemnou jízdu, zaměřte se na prověřené modely známých značek. Dobrou volbou jsou zmíněná elektro kola značky Kentoya. V nabídce najdete skládací variantu, kolo určené do města i sportovně koncipovaný model.

Napsat komentář