Aktivní dovolená v CHKO Žďárské vrchy

Válet se někde v lázních není nic pro vás? Upřednostňujete aktivní dovolenou? Rádi jezdíte na kolech, chodíte po túrách, nebo dokonce lezete po skalách? V CHKO Žďárské vrchy si užijete tohle všechno, a ještě k tomu nádhernou přírodu.

Možná nejde o turisticky nejznámější destinaci, ale není právě v tom to největší kouzlo? Zapomeňte na přelidněné Krkonoše, Jeseníky a Beskydy, vydejte se na Vysočinu. Nabízí se bohatý program.

Horolezectví i s malými dětmi

Vrcholky Žďárských vrchů se sice tyčí zhruba do velikosti 800 až 900 metrů nad mořem, zato ale na zdejších kopcích najdete pár pěkných skal. Řada z nich je vhodných k horolezeckým aktivitám. Velmi pěkné je například lezení na Čtyřech palicích u Křižánek. Najděte si penzion Svratka, z tohoto většího města je to do Křižánek blízko.

Turistika pro každého

Žďárské vrchy jsou protkané barevnými turistickými značkami. Doporučujeme prohlédnout si penziony Herálec či Tři Studně, tato místa jsou vynikajícími výchozími body například pro túru na Devět skal, další z významných vrcholů s pěknou vyhlídkou.

Koupání v místních rybnících

Moře tu sice nemají, ale za horkých letních dnů se můžete zchladit v některém z rybníků Sykovec, Medlov či Milovský rybník. Na Medlově jsou k zapůjčení také šlapadla. Voda v rybnících je samozřejmě každý rok kontrolována, předem si tedy můžete ověřit, zda je vhodná ke koupání.

Cyklovýlet či lesní singletracky

Žďárské vrchy se dají projezdit i na kole, případně si můžete udělat výlet do nedalekého Nového Města na Moravě na zdejší lesní singletracky. Dobrým výchozím bodem pro cyklotoulky jsou penziony na Vysočině třeba ve Svratce či přímo v Novém Městě na Moravě.

Možná ale uvítáte ubytovat se spíš v nějakém malém penzionu v malebné vesničce. Doporučit můžeme třeba Blatiny či Fryšavu. Podívejte se na penziony na webu Penzion.cz a rozhodněte se i dle dostupnosti a ceny.

Napsat komentář