Dovolená v Austrálii voní dobrodružstvím

Uluru Austrálie
Austrálie stojí za návštěvu

Pro všechny, kteří prahnou po ojedinělé relaxaci daleko od domova, je určena nezapomenutelná dovolená Austrálie. Kdysi trestanecká kolonie se stala nezávislou 1. 1. 1901. Co si představíte pod tímto nádherným světadílem? Pouště, klokana, budovu Opery v Sydney, historické káznice, eukalyptové plantáže, červené skály, deštné pralesy, prehistorické skalní malby a Velký bariérový útes.

Co si dát k jídlu a pití?

Ani dovolená Austrálie vás neochudí o lahodné gastronomické pochoutky, jako jsou jehněčí nožičky, mořské plody, pokrmy z čerstvých ryb, naložené hovězí, hořčičná omáčka, klokaní maso, slané koláče. Nezapomeňte, že se v tomto světadíle jezdí vlevo, a to s mezinárodním řidičským průkazem. Ptáte se, co dělat? Určitě moc dobře víte, že se můžete těšit na nekonečně dlouhé písečné koberce, kde jsou skvělé podmínky pro surfování. Sever je jako stvořený pro šnorchlování a potápění. Počasí v Austrálii nabízí opačná roční období proti evropskému koloběhu. Léto vypukne v prosinci a zima v červnu! Nezdá se vám to tak trochu šílené?

Po stopách památek UNESCO

Mezi žhavé tipy a oblíbené turistické cíle patří budova Opery v Sydney otevřená roku 1973, oblast Greater Blue Mountains – pohoří pyšnící se roklemi, srázy a eukalyptovým lesem. Výletníci z celého světa se zamilovali do australských dešťových pralesů Gondwana a jezerní lokality Willandra. Pozůstatky jezer a pískovcových tvarů jsou zcela unikátní. Návrat do historie slibují zachovalé káznice. Velkou podívanou nabízí divočina Tasmánie s vápencovými jeskyněmi a pralesy. V Melbourne spatříte Royal Exhibition Building a Carlton Gardens, delikatesní budovu s dech beroucími zahradami. Milovníci potápění a relaxace na pláži ocení nádherný Fraser, nejdelší písečný ostrov světa!

Rádi byste se podívali na dovolenou do Austrálie? Spolehněte se na odborníky zabývající se zájezdy do tohoto divukrásného kontinentu – VIVA Austrálie!

Napsat komentář