Exotická dovolená na míru s novým rozměrem

elephant-427138_1920

Láká vás exotika, ale nemáte síly ani čas na plánování podrobného itineráře, objednávání letenek, hotelu či bungalovu? Natož abyste se zaobírali rezervacemi vstupů do národních parků, na safari, sjezdu řek na raftu anebo si objednáváním půjčení automobilu. Pokud vás tíží čas a máte na poznávání exotiky pouhé dva nebo tři týdny, významně vám jej ušetří zařízení těchto náležitostí z domova.

Čas i nervy šetří organizace tripu řízená z domova

Jednak budete mít na místě dostatek volna na skutečné poznávání a nebudete se muset zdržovat kolikrát zdlouhavým vyřizováním, čekáním a proplácením. Kdo nemá pevné nervy a chtěl by na místě více relaxovat, snadno by jej mohla rozhodit typická siesta anebo maňána. Ti, kdo rádi odjíždějí na exotickou dovolenou s vědomím, že je valná většina věcí zařízená, mají při odjezdu či odletu větší klid v duši, než kdyby věděli, že je čeká shánění hotelu, spolehlivé dopravy a podobně.

Buďte dopředu připraveni na nečekané zvraty

Kdo někdy zažil noční přílet do asijského, afrického nebo jihoamerického velkoměsta a sháněl si hotel bez předchozí rezervace, ví, jak náročná, a většinou neúspěšná, akce to bývá. Mnohdy je lepší počkat na letišti do rána než se vydávat vstříc nočním dobrodružstvím. Vaše exotická dovolená díky specializovanému a protřelému týmu cestovatelek může dostat jiný rozměr, než kdybyste odlétali nevybaveni a nepřipraveni. Dobrodruzi a batůžkáři možná namítnou, že zařízená exotická dovolená není ono, ovšem ani cestování na vlastní pěst není pro všechny.

Nebojte se nových výzev

Exotická dovolená na míru může rovněž zahrnovat aktivity, o nichž jste ani nevěděli, že existují. Nechte si dát tip na možné sporty, jež lze v konkrétní destinaci provozovat, nechte si doporučit tipy na ubytování i stravování přesně podle vašeho gusta, nebojte se nových výzev, jež vám organizátorky „zájezdů“ doporučí. Vaše exotická dovolená možná získá nový rozměr, než kdybyste se ubytovali v drahém hotelu a báli se vystrčit paty z civilizace.

Napsat komentář