Jak se poprat s přípravami na dovolenou v Zanzibaru?

beach-2036446_1920

Snad každý z nás by nejraději procestoval celou zeměkouli. Dnes už se lidé nespokojí s klasickou dovolenou u moře v Evropě a prahnou po poznání exotických dálek. V tomto případě lze doporučit Zanzibar. Pokud vás láká africká půda, pořádně se na cestu připravte. Myslete na platný cestovní pas, vízum i očkování.

Před cestou

Vstup do země je povolen pouze s cestovním pasem, který má platnost minimálně 6 měsíců. Samozřejmostí je vízum na Zanzibar, které je možné vyřídit na velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Jednovstupové turistické vízum lze získat také na všech hraničních přechodech. Doporučuje se však žádost předem na zastupitelském úřadě. Cena je 50 EUR, expresní vyřízení vás bude stát 20 EUR a platí po dobu 3 měsíců. Při příletu musíte odevzdat vyplněnou žádost. Zajistěte si očkování proti žluté zimnici. Záleží jen na vás, zda vám budou v hotelích stačit u postelí moskytiéry anebo zvolíte i repelent. Antimalarika nejsou povinná. Dovoz, vývoz i průvoz věcí z divokého zvířete, jako jsou trofeje, slonovina, kůže chráněných zvířat i mořské fauny jsou zakázány.

Kdy vyrazit?

Určitě budete nadšeni z prosincového počasí, kdy se pohybuje teplota okolo 35°C. Nejvíce prší v dubnu. Ani březen, květen a listopad nejsou vhodné. Opravdu vám může pobyt propršet. Rozhodně lze vyzdvihnout Zanzibar ohledně čerstvého ovoce. Konečně poznáte skutečnou chuť manga, ananasu, kokosu. Osloví i kořeněná jídla a podvečerní trhy, kde se prodává ve světle svíček.

Co vidět v Zanzibaru?

Ostrov Indického oceánu, Zanzibar, náleží k Africe a tvoří společně s ostrovem Pemba autonomní stát v rámci Tanzanie. Kroky turistů vedou na korálový ostrůvek Changuu Island, kde jsou dech beroucí pláže. Nachází se zde muzeum přestavěné z vězení a želvy obrovské, které váží až neuvěřitelných 200 kg. Nesmíte minout Stone Town, které náleží od roku 2000 na UNESCO. V domě na Mizingani se narodil Freddie Mercury.

Napsat komentář