Jak si vybrat v Praze hotel. Důležitá je i jeho poloha

ocestovani

Při výběru hotelu v Praze není důležité pouze jeho vybavení. Na tom, jak jsou zařízené jednotlivé pokoje, zda jsou vybavené wi-fi, televizorem či minibarem nebo jestli můžete večer relaxovat v hotelové vířivce, samozřejmě záleží také.

Ubytování je důležitou složkou každého výletu, je to čas, během kterého si odpočinete a naberete energii na další výletní či pracovní den.

Vyhněte se dojíždění

Kromě toho ale hraje důležitou roli i to, kde se daný hotel nachází. Vzhledem k velikosti Prahy se vám totiž může snadno stát, že si najdete příjemné ubytování – ovšem na periferii města, odkud by bylo do centra nutné dlouze dojíždět.

Univerzální místo samozřejmě neexistuje. Záleží na to, zda jedete do Prahy za památkami a budete se pohybovat spíše v centru, nebo na služební cestu či za rodinou. V takovém případě záleží hlavně na tom, kde sídlí váš zaměstnavatel, případně kde bydlí vaši příbuzní.

ocestovani1
Foto: Hotel Belvedere Praha

Určitě ale neprohloupíte, pokud si vyberete hotel v blízkosti metra nebo alespoň tramvaje, abyste se mohli snadno dostat do centra, na autobusové či vlakové nádraží. Pokud plánujete trávit čas hlavně chozením po památkách, pak je ideální některá z okolních čtvrtí, například Karlín, Letná nebo Smíchov – kde budete mimo hlavní turistické tepny a zároveň odtud budete mít všude blízko.

Přečtěte si reference

V neposlední době záleží i na ceně ubytování. Díky bohaté konkurenci už dnes v hlavním městě snadno najdete i příjemné hotely za rozumné peníze. Raději si ale před tím, než zaplatíte rezervaci, ověřte, zda přesto hotel není ve srovnání s dalšími nabídkami výrazně dražší.

Stejně tak se vám možná budou hodit recenze či tipy od předchozích hostů. Ty najdete na řadě internetových portálů. Zjistíte tak, na co si dát případně pozor, nebo se dokonce zavčas vyhnete „pasti na turisty“, která na první pohled může vypadat jako útulné místo.

Napsat komentář