Jaké památky nesmíte vynechat při návštěvě Prahy?

czech-republic-1798529_1280

Bezedná studnice historických drahokamů, technických staveb, dechberoucích zahrad a parků, věhlasných kaváren i pivnic nikdy neomrzí. Při její prohlídce se vždy vrátíte zpátky v čase a pocítíte závan romantiky.

Pražský hrad – jeden z největších hradů světa

Symbol české státnosti i města je považován dle Guinessovy knihy rekordů za největší prastarý komplex na světě. Pražský hrad se tyčí na vrchu Opyš nad Vltavou a od roku 1918 je sídlem prezidenta. Dominantou je katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, poslední místo odpočinku mnoha králů a patronů. K dalším šperkům patří bazilika sv. Jiří, kaple sv. Kříže i kostel Všech svatých.

Staroměstské náměstí – nemalá špetka historie

Lidově Staromák neboli Staré tržiště se pyšní památkami různých epoch. Jakmile na něj vstoupíte, sevřou vás Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám, husitský kostel sv. Mikuláše, palác Kinských, dům U Kamenného zvonu. V srdci Staroměstského náměstí se tyčí socha mistra Jana Husa a kolem spatříte barokní, renesanční i rokokové domy s gotickými a románskými základy. Stěžejní atrakcí je radnice s orlojem. Hotel Václavské náměstí je skvělým výchozím bodem pro poznání jedinečného drahokamu.

Karlův most – pro romantické duše

Nejstarší dochovaný pražský most je spojnicí Starého města s Malou Stranou. Byl postaven v roce 1357 velikánem Karlem IV a je dlouhý 516 metrů. Jeho stavitelem byl světoznámý Petr Parléř. Karlův most se může pochlubit 30 sochami a sousošími. Ze tří věží, které na něm stojí, je překrásný výhled na Pražský hrad. Poblíž tohoto unikátu je hotel v centru Prahy, proto poznáte pamětihodnost na jedničku.

Pražská ZOO – zábava pro malé i velké

Zoologická zahrada v Tróji je pátá nejlepší na světě a lze ji navštívit denně od devíti hodin. Čekají vás zvířata z celého světa, lanová dráha, vláček, restaurace i četné expozice. Z rozhledny Obora spatříte delikatesní panorama hlavního města.

Napsat komentář