Špindlerův Mlýn – nádherná příroda, památky i wellness

860x500-1-14709175541622studio

Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend anebo na dovolenou? Vsaďte na divukrásnou přírodu Krkonoš, která je čarovná v každé roční době. Delikatesní zážitky slibuje i Špindlerův Mlýn, horské městečko v údolí horního Labe.

Co vědět o centru Krkonoš?

Lyžařské letovisko v Krkonoších je rovněž labyrintem tras pro cyklistiku i pěší turistiku. Po náročných výšlapech a dobrodružství v přírodě se budou hodit penziony Špindlerův Mlýn, jež nabízejí komfortní ubytování. K atrakcím patří bílý železobetonový obloukový most přes Labe, ale také pěší zóna v srdci města a kostel sv. Petra a Pavla. Léto dominuje koupáním a procházkám přírodou, zima je pevně spjata s lyžováním. Za zmínku stojí Špindlerovská hospoda, která se nachází v lokalitě, kde byl kdysi mlýn mlynáře Špindlera.

Volnočasové aktivity v plném proudu

Velkým zážitkem je výlet k prameni Labe lanovkou či pěšky po naučné stezce přes Horní Mísečky, nakonec dorazíte k Vrbatově boudě. Tam spatříte památnou mohylu Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, kteří jsou hrdinové lyžování. Okolí vybízí k návštěvě Špindlerovy a Petrovy boudy, Sněžné jámy a Labské boudy. Jihovýchodně je trasa na Výrovku, Friesovu boudu a chalupu Na Rozcestí. Určitě oceníte výlet na Sněžku. Cesta je dlouhá asi 10 kilometrů. Apartmány Špindlerův Mlýn vám zajistí pohodlné noclehy a ráno můžete pokračovat dále.

Co dělat?

Oblast nabízí ubytování ve Špindlerově Mlýně, ale také cyklistické a turistické trasy. Od listopadu do dubna je aktuální lyžování a radovánky na sněhu. Svahy jsou jako stvořené pro jízdu na koloběžkách. Rodiny s dětmi okusí bobovou dráhu, aquapark, vodní ráj, lanové centrum a wellness programy. Podívejte se do města, kde se natáčely filmy, jako jsou Homolka a Tobolka, Snowboarďáci, Padesátka, Jak vytrhnout velrybě stoličku a Vrchní, prchni!

Napsat komentář