Kam vyrazit na dovolenou autem? Nabízí se více možností

auto-3698806_1280

Dovolená autem má své kouzlo. Nejste na nikoho vázaní, můžete si zastavit, kde potřebujete, a jste pány svého času. Cestovat můžete buď po vlastní ose, nebo v kombinaci se službami cestovní kanceláře, jež vám zajistí ubytování.

Čemu dáváte přednost?

Jestliže nepatříte mezi příznivce leteckého cestování a několikahodinová jízda autobusem pro vás není to pravé ořechové, pak dovolená autem je tou správnou volbou. Jedná se totiž o jeden z nejlepších dopravních prostředků pro cestování po Evropě. Můžete vyrazit kdykoliv a kamkoliv, jste zcela nezávislí. Vyznavači plážové dovolené se tímto způsobem dostanou během pár hodin k nejbližšímu moři v Chorvatsku či Itálii.

Co si zjistit před cestou?

Je na vašem zvážení, zda si celou dovolenou zařídíte sami podle vašich představ, nebo využijete služeb cestovních kanceláří. Ty vám zajistí stravu a ubytování, vaším úkolem je pouze dopravit se na místo. Před cestou je třeba si zjistit dopravní informace zemí, jimiž budete projíždět. Je nutné pořídit dálniční známku? Nebo se platí mýtné? Potřebujete mezinárodní řidičský průkaz?

Kolik stojí nákup dálniční známky?

Ceny dálničních známek se v různých zemí liší. Známku je možné si koupit na pár dnů, týden nebo měsíc. Pořídíte je na hraničních přechodech, čerpacích stanicích či online. Mezi nejnavštěvovanější země, kde budete dálniční známku potřebovat, patří Bulharsko, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko a Švýcarsko. Týdenní známka se pohybuje okolo 10 Euro, měsíční stojí 15 – 30 Euro.

Nejoblíbenější destinace

Autem do Chorvatska každoročně vyráží několik milionů Čechů. Cesta do této rozmanité země je rychlá a nenáročná. Do Chorvatska můžete cestovat přes Maďarsko nebo Rakousko. V obou případech se jedná o vzdálenost cca 1000 km z Prahy, kterou ujedete v průměru za 11-12 hodin.

Napsat komentář