Konečně venku

kolo

První vyjížďky mají už pravověrní cyklisté za sebou a pilně trénují. Vědí jak. Někteří zarputilci dokonce kolo neodložili ani přes zimu a lýtkové, stehenní i hýžďové svaly mají v zápřahu permanentně.

Pokud nepatříte mezi sportovce denního typu a vyjíždíte, či vybíháte až zjara, za tepla a jen sporadicky, buďte obezřetní, neb v jarním čase se venkovní teploty rychle proměňují a rozdíl mezi polednem a večerem, sluncem a stínem bývá i přes 15 až 20°C.

Výsledkem nedostatečné fyzičky, absence procvičení nebo prochladnutí může být rázem natažený či natržený sval, pošramocený kloub nebo tzv. silniční lišej.

srovnani-w300-w800-624x617

Při následné rekonvalescenci si není třeba předlouze spílat, ani zanevřít na nebohý bicykl, brusle či běžecké boty, ale poučit se pro příště, pokud je z čeho, a dostat se co nejrychleji zpátky do formy.

V první fázi se patrně nevyhnete celkovému zpomalení a odpočinku, případně zásahu a doporučení lékaře. Na pomoc od bolesti a otoku je pak skvělé využít enzymy, které nastartují imunitní procesy a tím zásadně urychlí hojení v místě poškození tkání, urychlují průběh zánětu a rozpouštějí krevní sraženiny. Dostanou vás zpět do kondice a následně i do sedla.

U nás nejužívanější, osvědčený, a nejen chirurgy doporučovaný lék systémové enzymoterapie, je lék Wobenzym, unikátní směs enzymů s více než třicetiletou tradicí. Detailně na Wobenzym.cz.

Napsat komentář