Náhorní plošina Kimberley

mitchell-falls-kimberley-western-australia-16437-1

Kimberley je náhorní plošina v severní části státu Západní Austrálie, oplývající neskutečnými přírodními krásami.

Kimberley – neobjevená australská divočina

Kimberley je náhorní plošina v severní části státu Západní Austrálie. Oblast pokrývá přes 400 000 čtverečních kilometrů nedotčené divočiny, savan, travnatých planin, rudých homolí i kaňonů a je domovem pouhých několika desítek tisíc obyvatel, z nichž navíc zhruba dvě třetiny tvoří domorodí Austrálci. Turistickou branou do oblasti je městečko Broome, ta pravá divočina se ovšem rozkládá mezi městy Derby a Wyndham, kudy vede legendární Gibb River Road.

Kimberley – perla u Indického oceánu

Oblast je vyhlášena především svou nedotčenou divočinou, kterou navíc nestihl poznamenat zájem turistů. Srdcem oblasti prochází Gibb River Road, silnice, přístupná jen pro vozidla s pohonem všech čtyř kol, která vás zavede do jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí Austrálie s kaňony, roklemi, rudými pilíři, soutěskami, skalními domorodými malbami i pravými dobytkářskými farmami. Součástí plošiny Kimberley je také pohoří Bungle Bungle, které je od roku 2003 díky své vyhlášené kráse součástí Světového dědictví UNESCO. Tisíce tygrovaných pískovcových dómů se jako gigantické včelí úly zvedají z pískovcové roviny, přičemž nechávají diváky v němém úžasu. Na plošině Kimberley je také jeden z největších diamantových dolů na světě Diamond Mine u městečka Turkey Creek.

TIP: Pokud vám čas a peněženka dovolí, je životním zážitkem vyhlídkový let nad homolemi Bungle Bungle. Operátorů je v oblasti spousta, informace hledejte především v místě Halls Creek, které je přirozeným východiskem k průzkumu oblasti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *