Metropole Perth

perth

Perth – metropole Západní Austrálie

Perth je hlavním městem největšího australského státu Západní Austrálie a někdy bývá označován také jako „nejodlehlejší velkoměsto na světě“, jelikož od nejbližšího hlavního města (Adelaide v Jižní Austrálii) ho dělí přes 2 600 kilometrů. Perth se rozkládá v ústí řeky Swan River, kam v roce 1829 se svou výpravou dorazil Charles Fremantle, aby položil základy místa, které se později stalo významnou trestaneckou osadou. K pozitivnímu a bouřlivému vývoji později přispěla nejen zlaté horečka, ale především nálezy bohatých nerostných ložisek. Dnes je Perth domovem zhruba 1 700 000 obyvatel, ovšem i přesto si město uchovává velmi uvolněnou atmosféru.

Perth – nejosamocenější metropole světa

Dnešní obyvatelé i návštěvníci Perthu si užívají jak celoročně příjemného klimatu a klidné polohy u břehu Indického oceánu, tak i okolí plného vyhlášených přírodních atraktivit. Není proto divu, že Perth je jedním z nejčastějších cílů návštěvníků západního pobřeží Austrálie. Centrum Perthu nabízí široké možnosti vyžití a relaxace. Mezi nejčastější sporty zde patří yachting, surfing a vodní lyžování. Návštěvníci sem proto přijíždějí nejenom za odpočinkem a uvolněnou atmosférou, ale také za vodními sporty, futuristickou architekturou i fascinující trestaneckou historií.

TIP: Pokud jste fanoušci zaoceánských lodí, stojí za zvážení plavba na zaoceánské lodi z Perthu do Sydney. Lodě kopírují jižní pobřeží Austrálie, většinou zahrnují také pár dní na Tasmánii, aby následně několik dní kotvily u sydneyské Opery. Často jsou pak takové programy prodlouženy o průzkum východního pobřeží Austrálie, či návštěvě Rudého centra.

Napsat komentář