Nejzajímavější místa a památky podél řek v ČR, které bystě měli vidět na vlastní oči

České řeky nejsou jen rájem pro vodáky, ale i místem zaslíbeným pro všechny kdo touží kromě sportu a dobrodružství objevovat i kulturní a historickou stránku Česka. Můžete objevovat památky a zajímavá místa, která lemují jejich břehy. Pojďme se podívat na několik nejzajímavějších míst podél českých řek, která byste neměli minout.

Řeka Vltava

Vltava, nejdelší řeka v Česku, protéká celou řadou měst s bohatou historií, které stojí za návštěvu. Začněme v Českém Krumlově, městě zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO. Tady si užijete nádherný pohled na krumlovský hrad a krásné městské uličky. Když budete pokračovat dál, do Hluboké nad Vltavou, můžete navštívit impozantní zámek Hluboká. A nakonec dorazíte do Prahy, kde Vltava protéká přímo srdcem města a kde si můžete důkladně prohlédnout Karlův most, Pražský hrad a mnoho dalších památek.

Řeka Lužnice

Lužnice je mezi vodáky velmi oblíbená už díky svému klidnému rázu a krásné přírodě. Ale také zde, naleznete velká historická města. Navštívit můžete město Tábor, které má bohatou husitskou historii. Při plánování vodácké výpravy vám může být užitečná i půjčovna lodí Tábor, která poskytne veškeré potřebné vybavení, které budete na vodě potřebovat.

Řeka Sázava

Sázava je řekou, která vás provede nádhernými lesy a historickými památkami. Navštivte hrad Český Šternberk, který se tyčí nad řekou a nabízí nádherné výhledy. Dalším skvělou zastávkou by mohlo být městečko Sázava se známým Sázavským klášterem, kde můžete obdivovat středověkou architekturu a atmosféru, která dýchá historií.

Řeka Berounka

Nad soutokem řek Mže a Radbuzy vzniká řeka Berounka. Když se po ní vydáte, vezme vás na cestu nádhernou krajinou Českého krasu. Navštivte Karlštejn, jeden z nejznámějších českých hradů. Prozkoumejte jeho bohatou historii i krásné okolí. Další město, které byste neměli minout, je město Beroun s historickým centrem a medvědáriem, kde můžete vidět medvědy v jejich přirozeném prostředí.

Řeka Ohře

Ohře vás zavede k některým z nejkrásnějších památek západních ČechV Karlových Varech si můžete užít nejen lázeňskou atmosféru, ale také si pochutnat tradičních lázeňských oplatkách. Další zastávkou by mohl být zámek Loket, který se nachází na skalnatém výběžku nad řekou a ze kterého budete náramný výhled na město i řeku.

Tak, které z našich největších památek navštívíte jako první? A nezapomeňte, půjčovna lodí Tábor vám usnadní přípravy a vybaví vás vším potřebným na vaši cestu.

Napsat komentář