Poznejte nebezpečný svět krokodýlů

crocodile-3128684_1920

Krokodýli patří mezi živočichy, které stojí za to poznat. Tato zvířata bezesporu oplývají tajemstvím. Na naší planetě žili už v dobách, kdy po ní chodili dinosauři. Na rozdíl od dinosaurů se však krokodýlům podařilo přežít. Jsou tedy žijící fosilií, která si svou původní podobu zachovala až dodnes. Přejete si je poznat více? Pak se vydejte do české krokodýlí ZOO v Protivíně, která patří mezi evropské unikáty.

Přejete si poznat nebezpečný svět krokodýlů? Pak byste měli vědět, že v České republice je možné navštívit unikátní ZOO, která se může chlubit mnoha chovatelskými úspěchy. Cílem této ZOO je seznámit návštěvníky se všemi 23 recentními druhy krokodýlů a vytvořit zvířatům ideální podmínky k rozmnožování. Na jaře minulého roku se zde dokonce podařil světový úspěch. Krokodýlí ZOO v Protivíně totiž odchovala mláďata gaviálů indických, a to jako jediná na světě mimo tropické pásmo.

Zakladatelem ZOO je pan Miroslav Procházka, který se chovu krokodýlů věnuje již od svého mládí. Své první zkušenosti s jejich chovem získal již ve svém mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Jedním z cílů krokodýlí ZOO je také seznámit návštěvníky s ohroženými druhy těchto zvířat, s možnostmi jejich ochrany atd.

Součástí expozice je proto také program pro školy s názvem Cesta do pravěku, aneb pravěká ZOO, kde si návštěvníci mohou prohlédnout mláďata, krokodýlí vejce, líhně, ale kostry a dermoplasty různých živočišných druhů. Kromě krokodýlů je v ZOO možné vidět jedovaté hady, žáby a další. Nechybí ani zajímavé informace o průběhu záchranných programů kriticky ohrožených druhů krokodýlů.

Krokodýlí ZOO v Protivíně je skvělým tipem na velmi zajímavý výlet pro jednotlivce, páry, rodiny i školy. Více informací naleznete přímo na webových stránkách krokodylizoo.cz.

Napsat komentář