Pravidla bezpečného opalování dodržujte nejen na dovolené aneb Jak se opálit bez rizika

ocestovani.eu_bioderma-cz_com_bioderma-cz_com

Opakování je matka moudrosti a v souvislosti s opalováním to platí dvojnásob. Některá z následujících doporučení jste již jistě v minulosti zaslechli, ale třeba jste na ně nebrali zřetel a z dovolené se vrátili bez vytoužené bronzové pokožky, zato s nepříjemnými spáleninami a sloupanou kůží. Slibujeme vám, že letos to bude jiné. Tedy za předpokladu, že nepodceníte význam ochrany proti slunečnímu záření a budete se tipy obsaženými v článku řídit.

Proč se sluníčku nevyhýbat?

Pomineme-li fakt, že je dohněda opálená pokožka krásná na pohled, nabízí se i jiné důvody, proč se sluníčku nevyhýbat. Budete-li se slunit v patřičných mezích, tělu tím prospějete – sluneční záření podporuje tvorbu nových buněk, napomáhá ke stabilizaci hormonů, posiluje imunitní systém a pozitivně působí na psychiku.

Mnohé studie prokázaly, že pouhých 20 minut denně na slunci dostačuje ke stimulaci organismu k tvorbě vitamínu D, který slouží jako prevence před tvorbou cca 60 % zhoubných nádorů.

ocestovani.eu_bioderma-cz_com_bioderma-cz_01

Kdy jsou sluneční paprsky nejnebezpečnější?

Potenciálně nebezpečnou složkou slunečních paprsků je UV záření, které proniká přes kůži a narušuje kožní tkáně. Může zapříčinit předčasné stárnutí, tvorbu vrásek a v horším případě také rakovinové bujení. Nejintenzivnější je době od 11 do 15 hodin.

Kvalitní kosmetika na opalování je základ

Slunce působí na pleť individuálně, a to s ohledem na její fototyp. Zatímco lidé se světlou kůží vydrží bez ochrany pouze pár minut, citlivost jedinců s velmi tmavou kůží je mnohem nižší. Efektivní ochranu před UV zářením však potřebuje každý bez rozdílu barvy pokožky.

Ale jakou opalovací kosmetiku vybrat? Při výběru se řiďte především SPF faktorem, který udává stupeň ochrany respektive dobu, po kterou přípravek pokožku chrání. K dalším žádoucím vlastnostem patří voděodolnost a příjemná textura. V poslední době narůstá na oblibě tzv. opalovací mlha, která se na rozdíl od běžných krémů a opalovacích olejů nemusí roztírat.

A co je neméně podstatné – kosmetika na opalování nesmí obsahovat látky, které by mohly pokožku jakkoliv poškodit. Zárukou bezpečné stimulace přirozeného opalovacího procesu jsou produkty z řady Photoderm od BIODERMY. Nyní jsou k dostání ve výhodných balíčcích, a navíc s možností soutěže o novinku v podobě tónovacího fluidu NUDE Touch s efektem make-upu.

ocestovani.eu_bioderma-cz_com_bioderma-cz_02

Co ještě (ne)dělat, aby byla vaše pokožka dostatečně chráněna?

  • Před odjezdem na dovolenou konzumujte zvýšené množství ovoce a zeleniny s obsahem vitaminů a antioxidantů.
  • Vyhýbejte se nadměrnému slunění v době, kdy sluneční paprsky dosahují největší intenzity.
  • Opalujte se postupně – první den jen 10 – 15 minut v závislosti na fototypu.
  • Nezapomeňte, že spálit se můžete i ve stínu či v době, kdy je sluníčko za mraky.

Napsat komentář