Proč vyrazit do Lužických hor a kde se strategicky ubytovat?

ocestovani.eu_chalupanahorach_cz_nahledovy

Lužické hory jsou opomíjenou perlou České republiky. Každý rok sem sice míří tisíce turistů, jenže ti většinou navštíví Národní park České Švýcarsko a jedou pryč. Právě to je ale obrovská škoda, protože tento kout naší republiky nabízí mnohem více. Strávíte zde třeba i celý týden a každý den se můžete kochat nádhernými místy, užít si plno zábavy i ponaučení.

Na vrcholky hor, do podzemí i za krásami skla

Lužické hory uspokojí především milovníky peších výletů. Velkým lákadlem je například Naučná stezka Jetřichovické stěny. Uvidíte romantický hrádek Šaunštejn a pokocháte se výhledem do širokého okolí hned z 3 skalních vyhlídek.

ocestovani.eu_chalupanahorach_cz_01
Vrchol pískovcového suku Šaunštejn – Autor : Radek Bartoš – Vlastní dílo

V Jiřetíně pod Jedlovou můžete absolvovat prohlídku štoly, navštívíte místo, kde se od 15. století pracně těžilo stříbro. Za návštěvu stojí také rozhledna Jedlová, která se nachází nedaleko. Zastávkou na cestě mohou být malé vodopády u obce Chřibská. Lužické hory jsou proslulé výrobou skla. Nejvíce se o této tradici dozvíte, když navštívíte Muzeum skla v Novém Boru. Z historických památek stojí za návštěvu i hrad Oybin.

ocestovani.eu_chalupanahorach_cz_02
Stolová hora Oybin – Autor: Prazak assumed, CC BY-SA 2.5

Ubytování, odkud je to všude kousek

Výhodou oblasti je, že se ty největší krásy nachází relativně blízko u sebe. Abyste nemuseli trávit hodně času na cestě, doporučujeme volit ubytování Lužické hory v obci Jiřetín pod Jedlovou. Odtud je to všude kousek, místo křižují stezky pro pěší i cyklisty.

ocestovani.eu_chalupanahorach_cz_03

Kromě penzionů se nabízí i pronájem chalupy na horách. Je to ideální volba v případě, pokud vyrážíte s dětmi či s partou přátel. Užijete si kouzlo hor plnými doušky, chalupa na horách je roubená a nabízí jednoduché ubytování. K dispozici vám bude kromě pokojů i plně zařízená kuchyně, velká společenská místnost, místnost pro kola či lyže a velká zahrada s houpačkou a pískovištěm. Rezervaci uděláte snadno online.

Napsat komentář