Proč vyrazit na safari v Botswaně? Naprosto jiná dovolená než znáte!

Belmond Safaris, Eagle Island Lodge, Okavango, Botswana.
Belmond Safaris, Eagle Island Lodge, Okavango, Botswana.

Jeden z nejkrásnějších států Afriky je bez pochyby Botswana, oblíbí si ji především milovníci nezkrotné přírody. Na každém kroku najdete něco ojedinělého. O takovou podívanou jste v Evropě ochuzeni.

Vnitrozemská Botswana se pyšní stabilní politickou situací, nízkou zalidněností a příznivými cenami za služby. Výlet do Afriky není samozřejmě finančně nenáročný, ale se správnými lidmi neutratíte více, než je zdrávo. Někdo se vydá na aktivní dovolenou na vlastní pěst, jiný zvolí cestovní agenturu. Cena se odvíjí samozřejmě i od toho, co všechno si přejete vidět. Je skvělé, že nebudete potřebovat víza, avšak pobyt musíte ukončit do 90 dní. Postačí platný cestovní doklad. Nesmíte zapomenout na očkování proti žloutence typu A a B, proti tetanu a břišnímu tyfu. Někteří dávají přednost očkování proti choleře a vzteklině.

Národní parky, kam se podíváš

Pestrost a křehkost Botswany kompenzují kontrasty divoké přírody. Téměř polovina území je pokryta národními parky, které ukrývají klenoty přírody. Nemyslete si však, že je tento stát nevyspělý. Jeho moderní styl jde vidět zejména v hlavním městě Gaborone, kde je mimo jiné průmysl na zpracování diamantů, muzea i univerzita.

V safari spatříte lvy, plameňáky, zebry, antilopy, pštrosy, leopardy, nosorožce, divukrásné ptáky, ale také solné pláně Makgadikgadi. Vypravit se k deltě řeky Okavango je naprosto jedinečný zážitek, protože zde žijí sloni, kterých je několik desítek tisíc, a v klikatících se řekách se brouzdají obrovští hroši.

S kým cestovat?

Pokud si netroufáte vyjet do Afriky na vlastní pěst, mrkněte na web https://www.saf-safaris.com/cs/, kde se dozvíte potřebné informace.

Seznámíte se s nejkrásnějšími drahokamy Botswany a zjistíte, kdy se do Afriky vydat. Na https://www.saf-safaris.com/cs/ si rezervujete dovolenou na míru také v Jihoafrické republice, Namibii a Zambii.

Napsat komentář