SEO služby přinesou vyšší návštěvnost internetové stránky během 6 měsíců

mac-459196_1280

Co mohou přinášet SEO služby? Jejich cílem je umístit Vaší stránku na vyšší místa ve vyhledávači. Díky tomuto umístění můžete získat mnohem větší návštěvnost. A ta je samozřejmě spojená s mnohem větším zájmem o jakoukoliv službu nebo produkt, který dáváte na trh. Čím více jste vidět, tím více můžete prodat.

Kyslík vašeho podnikání je prodej zboží. Jak generovat příjmy pomocí SEO?

Nejdříve si musíme definovat, co si můžeme představit pod tajemnou zkratkou SEO. Jde o optimalizaci stránky pro vyhledávače. Díky několika sofistikovaným aktivitám můžeme výrazně pomoci našemu podnikání nebo jakémukoliv online projektu. Co všechno je součástí práce SEO konzultanta?

  1. Důkladná analýza konkurence a podnikání klienta. Tento krok je naprosto zásadní. Díky němu získáváme cenné informace o tom, jak lidé vyhledávají určitou službu. Když víme, jak lidé pracují s vyhledávačem v určitém odvětví, víme, kam se chceme ve vyhledávači dostat. Tím hlavním kouzlem celého vyhledávání je používání tzv. klíčových slov. To jsou buď jednotlivá slova nebo fráze, které lidé používají k filtrování výsledků vyhledávání.
  2. Jakmile víme, která klíčová slova jsou nejvíce používaná, můžeme sestavit plán optimalizace, aby se právě naše stránka dostala mezi první přirozené výsledky vyhledávání. Proč je to důležité? Čím výš se naše stránka umístí, tím spíš ji najdou naši zákazníci. Když se na náš web dostanou lidé, které jsme si předem vybrali, máme několikanásobně vyšší šanci, že si někdo objedná náš produkt nebo službu.

Jakým způsobem se může internetová stránka umístit na prvním místě ve výsledcích vyhledávače?

Tím nejdůležitějším předpokladem je vědět, na jaká klíčová slova se máme zaměřit, abychom mohli uspět. Ne nutně je totiž správná strategie zaměřit se na nejvíce frekventované klíčové slovo. Při této strategii totiž můžeme narazit na silnou konkurenci, na kterou ne vždy můžeme mít. Dost často můžeme získat stejné nebo lepší výsledky, když rozložíme naše aktivity na několik méně navštěvovaných klíčových slov, kdy získáme stejnou návštěvnost.

Když víme, co je naším cílem, můžeme začít se samotnou optimalizací. Jejím cílem je většinou úprava nebo výroba internetových stránek, které hodnotně odpovídají právě na hledané klíčové slovo. V praxi to znamená, že pomocí šikovně sestaveného obsahu v podobě textu, odpovídáme na určitou otázku nebo řešíme konkrétní problém. A řešíme jej lépe než naši konkurenti.

Co to v praxi znamená?

  • Chytré propojování klíčových slov v našem textu a nadpisech. 
  • Například napsání poutavého článku, který má více znaků než článek konkurence.
  • Propojování naší stránky pomocí zpětných odkazů s ostatními weby s vysokou důvěryhodností.
  • Používání speciálních popisků hotových stránek, díky kterým naší stránku lidé lépe najdou ve výsledcích.

Optimalizace webových stránek je dlouhodobý proces, který přináší reálné výsledky.

I když je SEO reklamní nástroj, je potřeba k němu přistupovat s trpělivostí. První reálné změny v umístění naší stránky můžeme čekat až za 3-6 měsíců. To je oproti instantním výsledkům z PPC reklamy úplně jiný styl propagace. A i když přináší výsledky později, jde o naprosto rovnocenný způsob, jak získat více obchodních příležitostí a zviditelnit Vaší společnost v očích klientů.

Optimalizace se může zdát jako tajemné odvětví, ale jde opět o sadu principů, které se používají naprosto odpovídajícím způsobem. Samozřejmě existují triky a fígle, kterým obecně říkám black hat postupy, ale ty nenajdeme v repertoáru žádné solidní marketingové společnosti.

A jaké jsou vaše zkušenosti s optimalizací pro vyhledávače? Napište nám komentář!

 

Napsat komentář