Tasmánie – ostrov Bruny

242193-130216-twam-tasmania

Zažijte něco skutečně unikátního – panenská příroda ostrova Tasmánie, historická věznice Port Arthur, horské treky v pohoří Craddle, úchvatná zátoka Wineglass v národním parku Freycinet, divoký ostrov Brunny, drsná příroda národního parku Southwest a vodopády v Mount Field NP, ochutnejte proslavené Tasmánské sýry a Pinot Noir od českého vinaře Josefa Chromého.

Ostrov Bruny

Ostrov Bruny se rozkládá u jižního pobřeží Tasmánie a je pohodlným jednodenním výletem z Hobartu. Celý ostrov je místem vyhlášeným pro své přírodní krásy, a to nejen na pevnině, ale také v jeho pobřežních vodách.

Ostrov Bruny je místem vyhlášeným pro své přírodní krásy, a to nejen na pevnině, ale také v jeho pobřežních vodách. Oblast se rozkládá u jihovýchodního pobřeží Tasmánie a je pohodlným jednodenním výletem z Hobartu.

Ostrov Bruny – nedotčená Tasmánie

Díky své poloze v zde minulosti vystřídala velká spousta mořeplavců (Abel Tasman, James Cook, William Bligh, Bruni d´Entrecasteaux …), avšak dnes je místo velmi klidnou zemědělskou oázou lemovanou skutečnými přírodními krásami. Možná právě proto se zdejší zátoka Adventure Bay pyšní důležitým prvenstvím – v roce 1777 odtud byly do Evropy poprvé odeslány listy eukalyptu jako ukázka rozmanitosti zdejší přírody. Bruny Island je oblíbeným místem k pozorování velryb, a také tradičním domovem buřňáků i tučňáků nejmenších, jejichž hnízdiště lze pozorovat v úzké úžině cestou k bělostnému majáku na jižním pobřeží ostrova.

Ostrov Bruny – pohodlný výlet z Hobartu, Tasmánie

Bruny Island lze pohodlně objet za jeden den, avšak je potřeba využít služeb trajektu z přístavu Kettering (cca 30 min. jízdy od Hobartu). Nejvíce je toho v nabídce pro milovníky přírody – ať už se jedná o nedotčené lesy a značené stezky s minimem turistů, pravidelné migrační trasy velryb, hnízdiště ohrožených druhů ptáků či úchvatné scenérie bělostného majáku na pozadí tzv. JižBrunyního oceánu, s sebou si určitě vezměte pohodlné boty a dalekohled.

Své bohatství skýtají však i zdejší pobřežní vody – nejlépe je poznáte z paluby místní společnosti Bruny Island Cruises(wildlife Eco Cruise), kde se seznámíte s delfíny, albatrosy, tuleni, mohutnou mořskou trávou i bizarními skalními útvary na pobřeží. A znalci gastronomie? Ti zde navštěvují tradiční pekárnu a výrobnu sýrů ze zdejšího lahodného mléka i ústřicovou farmu nedaleko přístaviště zmíněného trajektu.

TIP: Jelikož jsou nákupní možnosti na ostrově velmi omezené, doporučujeme vzít sebou dostatek potravin i pohonných hmot na celou dobu pobytu. Zároveň si také nezapomeňte hlídat čas odjezdu posledního trajektu, jelikož z ostrova jiná cesta nevede. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *