Tropický prales Daintree

Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů.

Tropický prales Daintree skýtá útočiště pro spoustu  unikátních druhů fauny a flory včetně obrovských slanovodních krokodýlů. Tato neprostupná tropická zeleň je součástí mnohem většího komplexu, rozkládajícího se na 500 km pobřeží od Townsville až po Cooktown. Předchůdci místních ekosystémů byli již na prakontinentu Gondwana a stáří určitých části Daintree bylo vědci určeno na zhruba 130 mil. let.

Dnes je toto místo nejen chráněnou oblastí, národním parkem a položkou na seznamu UNESCO, ale především historickým inkubátorem spousty dnešních australských druhů fauny a flory, domovem slanovodních krokodýlů, rájem motýlů i vodního ptactva – jednoduše rájem milovníků přírody ve všech jejích proměnách a podobách.

Tropický prales Daintree – ráj milovníků přírody

Oblast nabízí široké možnosti aktivit a vyplatí se věnovat jí alespoň jeden celý den. V nabídce je mnohé – plavba po krokodýlí řece, procházky v mangrovových porostech, pralesní cukrárna s vlastní zmrzlinou, čajové i kávové plantáže, koupání v azurové vodě sladkovodních říček i procházky uprostřed bujné zeleně, to vše korunováno bělostným mysem Cape Tribulation i odkrývání zajímavých spojitostí Cookovy plavby v roce 1770 s tímto regionem.

Tropický prales Daintree – spousta aktivit na jednom místě

Nejkrásnější je prales v období dešťů (od prosince do dubna), říčky jsou plné vody a všude je spousta motýlů, vodního ptactva i ryb a především je zde minimum turistů.

Do pralesa není sice potřeba v žádné části roku jet s 4WD, ale náležitou pozornost věnujte vybavení – vydatné srážky, vysoká vlhkost, tropické teploty, náhlé změny počasí i nástrahy ve formě čtyřhranek a krokodýlů – mějte oči otevřené za všech okolností!

TIP: Objednejte si v některém z místních penzionů večeři na terase obklopené bujnou zelení – ceny jsou přijatelné a okolní prales vám naprosto učaruje!

Mohlo by vás zajímat:

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově.

Ostrovy Whitsundays

whitsunday-island-796006_1280

Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě a zdejší slavná pláž Whiteheaven beach se svým bělostným odleskem je mnohdy označována jako nejkrásnější pláž světa.

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě. Tato unikátní živočišná stavba, rozkládající se v délce 2000 km u severovýchodního pobřeží Austrálie je také jediným organickým výtvorem na Zemi, viditelnou až z Měsíce.

Kuranda vesnice

Kuranda je nevelkou vesničkou vtěsnanou mezi divoké svahy tropického severu, zhruba hodinu jízdy od Cairns a nejen díky své poloze je oblíbeným námětem na jednodenní výlet. V současné době je toto místo vyhlášeno především díky historickým trhům, kde lze sehnat vše od opálů, přes sušené čajové lístky až po tradiční hudební nástroje domorodých obyvatel.

Cairns je srdcem tropického severu Austrálie a opravdovou bránou na Velký bariérový útes, i proto se celá oblast těší celoročnímu zájmu turistů z celého světa.

Napsat komentář