Thajsko – zajímavosti

dragon-238931_1280

Zajímavosti o Thajsku:

  • V Thajsku uvidíte spoustu krásných, zlatem a mozaikou zdobených chrámů, které můžete navštívit. Thajské označení je wat – kombinace kláštera a chrámu. Všimněte si, že jakékoli vyobrazení Buddhy je posvátné a lidská hlava nikdy nesmí být výš než jeho. Do watu vstupujte bosí, ženy potom se zahalenými rameny a nohami včetně kotníků. Pro ženu je nepřípustné se mnicha dotknout anebo mu cokoli přímo podat.
  • Být v Thajsku a nejít na thajskou masáž snad ani není možné. Pod tímto názvem se ovšem neskrývá nic erotického! Při tradiční thajské masáži jste kompletně oblečeni, trvá přibližně hodinu a půl a celé vaše tělo při ní dostane zabrat. Budete masírování od špiček prstů na nohách až po temeno hlavy, při této masáži jsou stimulovány vaše energetické kanály a s nimi lymfa. Masáže jsou v turistických místech nabízeny na každém kroku, často i přímo na pláži, cena je 150 – 200 THB.
  • Dalším fenoménem turistických míst jsou krejčovství. V těch vám během jediného dne ušijí kvalitní oblek z poslední kolekce Roberta Cavalliho popř. hedvábné večerní šaty ala Versace. Když si dovezete fotku z módního časopisu, tak v Thajsku okopírují všechno. Nic v thajských obchodech nejsou originály!
  • Thajsko je jednou z nejvyhlášenějších oblastí na potápění. Potápět se tu můžou i naprostí začátečníci, kurzy potápění jsou nabízeny téměř na všech ostrovech, ačkoli nejvyhlášenějšími jsou ostrovy Ko Tao a Similianské ostrovy. Pokud vás hloubka větší než 10 metrů neláká, užijete si i při obyčejném šnorchlování. Turistickým místem, kde se dá šnorchlovat přímo na pláži před vaším resortem je Ko Phi Phi. Na ostatních ostrovech jsou potom vždy nabízeny výlety lodí ke korálovým útesům a malým ostrůvkům vzdáleným několik km.
Publikováno v Asie

Napsat komentář