Tunisko (arabsky: تونس , Tūnis) je stát v severní Africe, jenž sousedí s Alžírem a Libyí. Obyvatelstvo tvoří z 95 % Arabové. Největší města Tuniska jsou Tunis, Sfax a Sousse.
Hlavní město: Tunis
Rozloha: 163 610 km²
Nejvyšší bod: Jebel ech Chambi (1544 m n. m.)
Časové pásmo: +1
Obyvatelstvo v Tunisku
Počet obyvatel: 10 074 951 (79. na světě, odhad 2005)
Jazyk: arabština (úřední a obchodní), francouzština (obchodní), domluvíte se však anglicky, německy či italsky
Náboženství: islám 98 %, křesťanství 1 %, judaismus a jiní 1 %
Podnebí Tuniska je středomořské subtropické, což znamená horká léta a mírné zimy. Na jihu země se nachází plošina Dahar a poušť Sahara. Severní částí Tuniska protéká řeka Medžerda (Medjerda). Nejvyšším bodem je hora Džabal Šambí (1544 m n. m.)
V lesích severní části Tuniského Atlasu roste dub korkový, eukalypt, ze kterých se vyrábí korek a eukalyptový olej na vývoz. Většina divokého povrchu Tuniska porůstá na severu suchá makchie (křoví), uprostřed suché travnaté stepi, solná jezera a na jihu pouště.
Podnebív Tunisku
Podnebí se v Tunisku mění ze severu k jihu. Pobřeží Tuniska má letní teploty příjemně teplé (kolem 33 °C). Vnitrozemí Tuniska je horké, na jihu na Sahaře je až 50 °C ve stínu. Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou 2. polovina června–přelom září a října.
Náboženství v Tunisku
Velká mešita Al-Zaytuna v Kairouanu
Tunisko je arabská země s islámskou kulturou. V této zemi se nenařizuje žádné náboženství a panuje zde v tomto ohledu liberalismus, ale převažuje Islám. Tunisko je bezpečná země právě kvůli náboženství, Korán přikazuje věřícím chovat se slušně, také se tak oblékat a být tolerantní k ostatním.
Zdroj: Wikipedia