5 důvodů proč prožít Vánoce světově

Foto: https://picjumbo.com
Foto: https://picjumbo.com

Bramborový salát, kapr, rybí polévka a následně rozbalování dárků pod stromečkem, zatímco k vám zpovzdálí doléhají dialogy oblíbených štědrovečerních pohádek. České tradice mají o Vánocích nesrovnatelné kouzlo. Ale máte s čím srovnávat? Pokud ne, už na nic nečekejte a sbalte si kufry, letos se bude slavit za hranicemi! Je k tomu nejeden dobrý důvod. Čtěte!

  1. Rozšíříte si obzory

Ačkoliv žijeme v multikulturní době, nic vám nenahradí zkušenost na vlastní kůži. Těžko pochopíte kouzlo britského Boxing Day, prohlédnete si lidský betlém v Portugalsku či si užijete sváteční gastronomický požitek na australské pláži, pokud zůstanete doma.

Foto: https://picjumbo.com
Foto: https://picjumbo.com
  1. Okusíte jinou chuť Vánoc

Stejně tak, jak se napříč státy i kontinenty mění osobnost i tvář toho, kdo naděluje dárky, mění se rovněž večerní menu. Pro Velkou Británii je tradičním pokrmem krocan s ořechovou nádivkou a puding. Na druhém konci lamanšského průlivu si rovněž potrpí na krocana, tam jej však plní nádivkou z kaštanů či lanýžovou pastou. Na stole těchto požitkářů najdete samozřejmě také husí játra.

Eppi_ocestovani_obrazek3

  1. Dáte nejkrásnější dárek

Věcná překvapení jsou sice půvabná, ale nikdy se nedotknou lidského srdce tak intenzivně jako zážitek. Ať už hledáte dokonalé dárky pro muže k Vánocům, nebo cílíte spíše na dámské publikum, cesta do zahraničí je jasnou volbou. Nadělte nezapomenutelné dobrodružství během nejkrásnějšího období v roce.

  1. Poznáte ze světa to nejkrásnější

Svůj zvyk vytáhnout ke stromečku z šatníku to nejlepší oblečení lidé přenesli také do ulic. Na každém koutě narazíte na uhrančivou výzdobu, šedé ulice získají lesk, třpyt, glanc a magický nádech, z něhož vám bude zrak přecházet. O Vánocích vám svět nabízí svou nejkrásnější a nejpřívětivější tvář. Díky tomu se můžete těšit na Eiffelovu věž ve svátečním nasvícení či se nechat omámit věhlasným stromečkem před Rockefellerovým centrem v New Yorku. Něco takového jindy nezažijete.

  1. Vyhnete se stresu

Přestože všichni milujeme čas svátků, nutno si přiznat, že nás to stojí hodně nervů a několik týdnů stresu. Pokud se vydáte na cesty, dáte hektickému prožívání vale. Nepodráždíte si ruce saponáty během úklidu, nepopálíte si hruď svým milovaným stříbrným přívěskem, až budete kontrolovat teplotu v troubě a vrhne se na vás její horoucí vánek, žádná nespavost kvůli dlouhému seznamu úkolů. Všemu nenáviděnému snadno uniknete. Zbude jen požitek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *