5 důvodů proč prožít Vánoce světově

Foto: https://picjumbo.com
Foto: https://picjumbo.com

Bramborový salát, kapr, rybí polévka a následně rozbalování dárků pod stromečkem, zatímco k vám zpovzdálí doléhají dialogy oblíbených štědrovečerních pohádek. České tradice mají o Vánocích nesrovnatelné kouzlo. Ale máte s čím srovnávat? Pokud ne, už na nic nečekejte a sbalte si kufry, letos se bude slavit za hranicemi! Je k tomu nejeden dobrý důvod. Čtěte!

  1. Rozšíříte si obzory

Ačkoliv žijeme v multikulturní době, nic vám nenahradí zkušenost na vlastní kůži. Těžko pochopíte kouzlo britského Boxing Day, prohlédnete si lidský betlém v Portugalsku či si užijete sváteční gastronomický požitek na australské pláži, pokud zůstanete doma.

Foto: https://picjumbo.com
Foto: https://picjumbo.com
  1. Okusíte jinou chuť Vánoc

Stejně tak, jak se napříč státy i kontinenty mění osobnost i tvář toho, kdo naděluje dárky, mění se rovněž večerní menu. Pro Velkou Británii je tradičním pokrmem krocan s ořechovou nádivkou a puding. Na druhém konci lamanšského průlivu si rovněž potrpí na krocana, tam jej však plní nádivkou z kaštanů či lanýžovou pastou. Na stole těchto požitkářů najdete samozřejmě také husí játra.

Eppi_ocestovani_obrazek3

  1. Dáte nejkrásnější dárek

Věcná překvapení jsou sice půvabná, ale nikdy se nedotknou lidského srdce tak intenzivně jako zážitek. Ať už hledáte dokonalé dárky pro muže k Vánocům, nebo cílíte spíše na dámské publikum, cesta do zahraničí je jasnou volbou. Nadělte nezapomenutelné dobrodružství během nejkrásnějšího období v roce.

  1. Poznáte ze světa to nejkrásnější

Svůj zvyk vytáhnout ke stromečku z šatníku to nejlepší oblečení lidé přenesli také do ulic. Na každém koutě narazíte na uhrančivou výzdobu, šedé ulice získají lesk, třpyt, glanc a magický nádech, z něhož vám bude zrak přecházet. O Vánocích vám svět nabízí svou nejkrásnější a nejpřívětivější tvář. Díky tomu se můžete těšit na Eiffelovu věž ve svátečním nasvícení či se nechat omámit věhlasným stromečkem před Rockefellerovým centrem v New Yorku. Něco takového jindy nezažijete.

  1. Vyhnete se stresu

Přestože všichni milujeme čas svátků, nutno si přiznat, že nás to stojí hodně nervů a několik týdnů stresu. Pokud se vydáte na cesty, dáte hektickému prožívání vale. Nepodráždíte si ruce saponáty během úklidu, nepopálíte si hruď svým milovaným stříbrným přívěskem, až budete kontrolovat teplotu v troubě a vrhne se na vás její horoucí vánek, žádná nespavost kvůli dlouhému seznamu úkolů. Všemu nenáviděnému snadno uniknete. Zbude jen požitek.

Napsat komentář