Bez pojištění do zahraničí? Zbytečné riziko!

plane-3326211_1280

Vyjet do zahraničí jen tak, bez jakéhokoliv typu pojištění, je pořádný hazard. Je proto s podivem, kolik lidí to udělá – ať už proto, že chtějí ušetřit pár stovek, jsou líní si je vyřídit, nebo prostě zapomněli. Taková chyba vás v nejhorším případě může stát statisíce, a i v tom nejlepším několikanásobně více, než kolik byste byli zaplatili za pojištění. A přitom je to tak jednoduché…

Pojištění online: snadnější než kdy dřív

Většina z nás si ještě pamatuje složité vyplňování formulářů, snahu trefit se do úředních hodin pojišťoven a zdlouhavé jednání. Pokud se právě kvůli tomuhle do uzavírání pojistky nehrnete, měli byste vědět, že veškeré průtahy jsou dávno minulostí. Cestovní pojištění online si dnes vyřídíte za pár minut, potvrzení vám přijde ihned po zaplacení emailem a budete ho mít kdykoli k dispozici.

Není to jen o úrazech

Tím nejtragičtějším, co se na dovolené může stát, je závažná nemoc či nehoda. Mnohem častěji vás ovšem potká řada menších nepříjemností, které také dovedou pořádně potrápit. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, zařiďte si i pojištění odpovědnosti za vámi spáchané škody, zavazadel v případě ztráty a nezapomeňte na asistenční službu, která za vás bude řešit problémy v jazyce cílové země. Zkrátka a dobře, před odjezdem si zjistěte to nejdůležitější o cestovním pojištění a vyberte si alternativu na míru.

Sportovci, mějte se na pozoru!

Chystáte se dobývat těžko přístupné hory, nebo patříte mezi milovníky extrémních sportů? Nezapomeňte zkontrolovat, zda vaše pojistka zahrnuje i nadstandardní služby, jako je převoz helikoptérou ve vysokohorském prostředí. Také mnoho sportů vyžaduje v pojistce ošetřit. Kolonce transport věnujte zvláštní pozornost i tehdy, chystáte-li se na ostrov, odkud je možné odcestovat pouze po vodě nebo letecky. Pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění se rozhodně nespoléhejte.

Celoroční pojištění pro vášnivé cestovatele

Pokud je cestování vaším koníčkem, z finančních i časových důvodů se vám vyplatí ošetřit všechny výjezdy najednou. Celoroční cestovní pojištění kryje 365 dní od data sjednání a počítá i s aktivním sportováním, přičemž zaplatíte poplatek jako za 20 klasických dní. Budete tak mít vyřešenou letní i zimní dovolenou, eurovíkendy i pracovní cesty do délky 45 dní na jeden výjezd do zahraničí.

Napsat komentář