Cestování po českých městech: 3 tipy na výlety

4a27468af793fed0dabfa862ab6132a5

V době, kdy je velmi složité jezdit na dovolenou do zahraničí, je ideální čas na poznávání krás Česka. V tuzemsku se najde nepřeberné množství zajímavých míst a měst, kam lze vyrazit na „otočku“, případně si najít kvalitní ubytování a poznat důkladně také okolí.

1. Plzeň

Západočeská metropole je zajímavou lokalitou pro milovníky historie i současnosti. Na své si zde přijdou ti z vás, kteří vyhledávají bohaté kulturní akce. Také ubytování Plzeň nabízí v rozmanité škále, od hotelů a penzionů až po kempy u Boleveckého rybníku.

katedrála v Plzni
Katedrála sv. Bartoloměje

Dominantou Plzně, kterou se při návštěvě města vyplatí navštívit, je samozřejmě katedrála sv. Bartoloměje, jež se nachází na náměstí Republiky v samém centru. Kolem náměstí je pak několik pozoruhodných historických staveb, včetně městské radnice. Nedaleko je ještě druhá největší židovská synagoga v Evropě.

Plzeň určitě máte spojenou s pivem. Aby ne, vždyť zde sídlí nejznámější tuzemský pivovar. V něm se lze projít nejen moderními halami, ale hlavně historickými sklepy, kde se pivo vařilo a uchovávalo už před staletími.

Kolonáda v Mariánských Lázních
Mariánské Lázně

2. Mariánské Lázně

Pro ozdravný pobyt na čerstvém vzduchu opět můžete směřovat na západ Čech. Konkrétně do Mariánských Lázní. Nejsou sice tak slavné a populární jako nedaleké Karlovy Vary, o to příjemnější atmosféra zde ale zejména během letní sezony panuje. Za pozornost stojí především tamní kolonáda, na níž je „zpívající“ fontána, nejpůsobivější lákadlo města. Pro ubytování Mariánské Lázně disponují poměrně velkým množstvím hotelů přímo v centru města, v blízkém okolí zmíněné kolonády.

Jedna z dominant Liberce, Ještěd
Ještěd

3. Liberec

Za třetím tipem se vydejte ne sever Čech do Liberce. Město, do něhož je to slabou hodinku z Prahy, láká příznivce historie třeba kvůli obdivování tamní novorenesanční radnice. Vyznavači modernějšího umění si zcela jistě nenechají ujít příležitost podívat se na nedaleký Ještěd s vysílačem a vyhlídkou. Sportovní nadšenci pro změnu mohou vyrazit do nedalekého Vesce, kde v zimě mají možnost užít si kilometry upravených běžeckých tratí. Hotely Liberec má jak v centru, tak v blízkém okolí, takže s ubytováním nebudete mít po většinu roku problém.

Máte-li odlišné představy a chystáte se vyrazit do jiných koutů České republiky, je dobré si před výletem či dovolenou ujasnit, kde budete bydlet. Volné hotely a ubytování v nich naleznete na webu Hotely.cz.

Napsat komentář