Jak je to s cestovním pojištěním v souvislosti s pandemií koronaviru?

ocestovani.eu_ergo_cz_uvodni

Máte v plánu vyrazit do zahraničí? Aktuálně je tady situace, ze které asi nikdo z nás nemá radost. Proto je potřeba myslet třeba na cestovní pojištění mnohem více, než kdy dříve. Současná pandemie koronaviru mění dramaticky podmínky v různých zemích. Pandemická situace je velmi proměnlivá, a tak bychom dnes více než kdy dříve měli dbát na to, abychom si sjednali skutečně kvalitní cestovní pojištění, které pokryje náklady i v případě, pokud onemocníme COVID-19.

Co vše kryje vaše pojištění?

Sjednáte-li si cestovní pojištění, které je opravdu kvalitní, mělo by vám nabídnout jistotu, že pokrývá případné náklady na ošetření, které souvisí s libovolným onemocněním či jinými zdravotními komplikacemi. Při cestě do zahraničí vás totiž pochopitelně může postihnout jakýkoliv zdravotní problém. Dobrá pojišťovna tak má cestovní pojištění na covid zahrnuto v rámci běžného krytí a není potřeba se nějak připojistit. Takto to má třeba ERGO pojišťovna. Kromě toho zde získáte nad rámec běžných smluvních podmínek ještě také plnění v těch oblastech, kde správní orgány nedoporučují cestovat.

ocestovani.eu_ergo_cz_01

Každé pojištění má výjimky

Je běžné, že v libovolné pojistné smlouvě se nacházejí určité výjimky. To samé pochopitelně platí v případě cestovního pojištění. S ohledem na zmíněnou pojišťovnu mezi tyto výjimky patří situace, které souvisí s náklady, které vám mohou vzniknout ve vztahu k opožděnému návratu do České republiky. A to například v případě, že se dostanete do karantény. Tehdy se typicky může jednat o:

  • Náklady na letenku
  • Náklady na ubytování a stravování

Na úhradu takových nákladů se cestovní pojištění jednoduše nevztahuje. To ostatně není ani nic neobvyklého. Můžete si však po dobu neplánovaného prodloužení pobytu, například i v souvislosti se zmiňovanou karanténou, bezplatně pojištění do zahraničí prodloužit. Díky tomu tak získáte i nadále ochranu, kterou cestovní pojištění poskytuje, po zbytek svého pobytu.

Napsat komentář