Co sebou na vodu? Čím méně, tím lépe

Ale znáte to. Vždycky je to o tom, že si zapomenete vzít něco, co nakonec urgentně potřebujete a na druhou stranu sebou táhnete věci, které jsou vám úplně k ničemu. Jak si na vodu sbalit opravdu prakticky a na nic důležitého nezapomenout? Přinášíme pár rad, na co se při balení na vodu zaměřit.

Pravidla pro balení na vodu

Při balení na vodní dobrodružství je třeba dodržovat několik základních pravidel. Zaprvé, vždy se sbalte nalehko. Vodní aktivity vyžadují spoustu energie a vy se nechcete zatěžovat zbytečnými věcmi. Zadruhé, sbalte se s ohledem na podmínky. Pokud pádlujete ve studené vodě, nezapomeňte si zabalit teplé oblečení. Pokud pádlujete v horkém počasí, přibalte si opalovací krém a dostatek pitné vody. Za třetí, buďte připraveni na neočekávané situace. Pro všechny případy si přibalte lékárničku a nouzové zásoby jídla a pití. Při dodržování těchto jednoduchých pravidel si můžete být jisti, že vaše příští vodní dobrodružství bude bezpečné a příjemné.

Co tedy sebou na vodu?

Než si do vypůjčeného barelu v kanoe nebo kajaku cokoli zabalíte, klidně se poraďte s půjčovnou, jak se správně zabalit na vodu. Většina společností poskytne konkrétní pokyny, co lze a co nelze zabalit, aby nedošlo k poškození lodi nebo k ohrožení bezpečnosti. V tomto ohledu se můžete obrátit například na půjčovnu lodí na Sázavě anebo na Vltavě. Jakmile budete dobře znát základní pravidla, můžete začít balit své vlastní věci. Při balení na vodu je důležité, aby vše bylo co nejsušší. Vlhkost může způsobit rezavění nebo plesnivění vybavení, proto nezapomeňte zabalit věci do vodotěsných sáčků. Je také dobré zabalit věci tak, aby se během přepravy neposouvaly. Posunující se váha může narušit rovnováhu lodi a ztížit pádlování. 

Osobní vybavení

Potřebovat budete určitě telefon, peníze a doklady. To vše zabalte do vodotěsných obalů, aby tyto věci nepřišly při případném převrácení lodi k úhoně. 

Něco na spaní

I půjčovna lodí Sázava vám potvrdí, že bez kvalitního spacáku a karimatky se několikadenní vodácký výlet může proměnit ve slušný horor. Právě spacák pak musí rozhodně zůstat v suchu. Vždy jej balte do barelu, a pokud možno až na úplné dno. Nechcete-li si jím zabírat příliš místa, vyberte si malý a skladný spacák, který pro výlet na Sázavu bude plně postačovat.

Něco na sebe

Nezapomeňte také na oblečení, ideálně lehké, skladné a z vyrobené z rychleschnoucích materiálů. Kalhoty, dvě trička, kraťasy a plavky jsou dobrým základem.

Napsat komentář