Vyzkoušejte léčebné procedury českých lázní

Pokud vás v posledních týdnech poměrně zmáhá únava, poohlédněte se po pobytu v některých českých lázních. Dopřejte svému tělu dostatek odpočinku i rekonvalescenci. Ojedinělou atmosférou si vás podmaní Lázně Lednice, které jsou označovány za nejmladší v tuzemsku, protože titul léčebných lázní získaly v roce 2009. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik zajímavých tipů.

Lázně Lednice

Uprostřed pohádkového kraje byly otevřeny Lázně Lednice. Jedná se o moderní rehabilitační zařízení nacházející se nedaleko zámecké zahrady. V lázeňském domě jsou poskytovány léčebné i rehabilitační služby, a to za pomoci jodobromové minerální vody, která má blahodárné účinky na pohybový a oběhový systém. Stejně tak se jodobromová minerální voda doporučuje pacientům s neurologickým onemocněním a gynekologickými potížemi.

Moderní lázně mají připravené celou řadu pobytových balíčků, které kombinují různé procedury. Ve volném čase můžete vyrazit na cyklovýlet, protože okolí je protkané mnoha cyklostezkami.

Lázně Teplice

Pokud byste hledali naopak nejstarší lázně v České republice, potom by se jednalo o Lázně Teplice uložené v údolí mezi Českým středohořím a hřebeny Krušných hor. Samotné město si vás podmaní výstavními lázeňskými budovami a samozřejmě nechybí ani parky na romantické procházky, zahrady a kašny.

V samotných lázních se využívají horké léčivé prameny, které mají výborní vliv na onemocnění pohybového ústrojí, cévní i nervové nemoci či onemocnění duševní.

Karlovy Vary

Závěrem nesmíme opomenout Lázně Karlovy Vary, které jednoznačně patří mezi ty světově proslulé. Karlovy Vary jsou ikonou a využívají pramen Vřídlo tryskající do výšky až dvanácti metrů. Vzhledem k tomu, že je pramen teplý, používá se na celou řadu známých procedur. Pomáhá při léčbě trávicího traktu a pohybového ústrojí, dále pak je doporučovaná pitná kúra pro čištění organismu.

Pokud hledáte pobyty v lázních a wellness centrech, podívejte se na stránku Spa.cz, kde jsou lázně z celé České republiky.

Napsat komentář