Státní poukaz do lázní využijete i v roce 2022

Zřejmě jste slyšeli o tom, že v době covidu bylo možné využít státní příspěvek na lázeňské pobyty v českých lázních. Stát se tím snažil podpořit turismus v rámci země a zároveň trochu pomoci lázeňským zařízením, jež vlivem covidu přišly o spoustu zákazníků a značnou část zisku. Dobrou zprávou každopádně je, že lázeňské pobyty se státním příspěvkem lze absolvovat i letos.

Příspěvek na lázně 2022 lze využít aktuálně do konce března, přičemž se počítá s možným prodloužením do konce června. To ale ještě není jisté, takže pokud uvažujete o odpočinku, vydejte se raději hned nyní. Příspěvek na lázně lze použít v oficiálních lázeňských destinacích v registrovaných lázeňských zařízeních.

Kdo si může o příspěvek požádat?

Každý, kdo dovršil věk 18 let a má trvalý pobyt na území ČR. Nezáleží na tom, zda pracujete, studujete, či jste v důchodu. Jedná se o částku 2 000 Kč a dá se aplikovat na pobyty o délce aspoň 6 nocí s aspoň 5 lázeňskými procedurami. Těmi rozumíme terapeutické procedury zařazené do oficiálního seznamu procedur při lázeňské péči.

A jak poukaz do lázní získat? Je to velmi snadné. Stačí vyplnit jméno, příjmení a e-mailovou adresu na webu Kudyznudy.cz. Do e-mailu vám přijde osmimístný kód, jejž pak použijete při rezervace pobytu. Pečlivě si však vyberte lázeňské zařízení, kde pobyt chcete absolvovat.

V jakých lázních se dá příspěvek využít?

Chcete-li vědět, zda voucher lázně přijmou, podívejte se na přehled na webu Kudyznudy.cz. Jednak totiž musí jít o oficiální registrované lázeňské zařízení, jednak musí mít zařízení kapacitu přijmout další voucher. Všechny lázně totiž disponují jen omezeným počtem voucherů, jež mohou přijmout. Pokud už tedy vámi vybrané lázně kapacitu vyčerpaly, nemohou vás s poukazem přivítat. Vždy je lepší zeptat se předem, personál lázní vám rád odpoví. Tak neváhejte a využijte možnost dopřát svému tělu odpočinek.

Napsat komentář