Dovolená v Chorvatsku je stále oblíbená

croatia-1646903_1280

Není žádným tajemstvím, že Chorvatsko, stejně jako Bulharsko, patří k oblíbeným destinacím letních dovolených Čechů. Chorvatsko poté pro jeho vzdálenost, čisté pláže a také rozumnou cenovou politiku. Velkou výhodou Chorvatska je také možnost domluvit se česky. Chorvaté jsou velice vstřícní lidé a snaží se vám vždy vyjít vstříc.

Chorvatsko je ideálním místem na dovolenou pro rodiny s dětmi

Pokud máte velkou rodinu, navíc nemáte peněz nazbyt, ale přesto byste se chtěli podívat v létě s rodinou k moři, je Chorvatsko ideální volbou. V tomto případě je nejlevnější variantou vyrazit k moři autem a k ubytování v Chorvatsku využít apartmán.

Apartmány je možné sehnat stejně, jako dovolenou v akci, tzn. stačí dát do hledáčku vyhledavače ,,Last Minute Chorvatsko apartmány“ a vybrat si nabídku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Výhodou mnoha apartmánů je vlastní kuchyňka se sporákem, lednicí, varnou konvicí a mnohdy i kuchyňským vybavením, jako jsou talíře, příbory, misky atd.. Na dovolené si tedy můžete pravidelně připravovat veškeré jídlo, včetně teplých obědů či večeří. Navíc si můžete trvanlivé potraviny dovézt sebou z Čech a ušetřit nemalé finanční prostředky za jídlo v místních restauracích. Pokud vám potraviny dojdou, není třeba se bát, v Chorvatsku nejsou potraviny nijak zvlášť drahé. Dovolená v Chorvatsku se tak stane příjemným zážitkem pro celou rodinu.

Při výběru apartmánu byste si měli dát pozor na vzdálenost od moře a s tím i na dopravní dostupnost k moři. Pokud máte malé děti, dbejte i na čistotu pláže i moře. Pláž by měla volně přecházet do moře a ve vybrané lokalitě by neměly být velké vlny. V Chorvatsku je většina pláží skalnatých a kamenitých, proto je třeba pečlivě vybírat. Například pláže na Istrii jsou často písečné, nejhezčí písečná pláž je Bijeca v letovisku Medulin. Medulin je navíc blízko České republiky.

Jeden komentář u “Dovolená v Chorvatsku je stále oblíbená

Napsat komentář