Dvanáct apoštolů – jižní pobřeží Australie

twelve_apostles

Dvanáct apoštolů označuje světoznámou skalní formaci na jižním pobřeží Austrálie zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO.

Dvanáct apoštolů jako součást Great Ocean Road (Velké oceánské cesty) je perlou této scénické pobřežní silnice, která spojuje pulsující surfařské resorty, neprostupné národní parky, dlouhé pláže s jemným pískem i strhující skalní formace do jednoho hlubokého životního zážitku.

Celá trasa měří zhruba 350 km, ale nejznámější skalní formace jsou blízko u sebe na zhruba 30kilometrové části tohoto pobřeží – i proto se jedná o velmi oblíbený jednodenní výlet z Melbourne.

Dvanáct apoštolů – proslulá součást Great Ocean Road

Během tohoto výletu si přijde na své doslova každý – originální sochařské výtvory změkčující průmyslový ráz Geelongu, hrdé majáky i telegrafní stanice, surfařské pláže s nejlepšími vlnami v Austrálii, pobřežní letoviska s apartmány a prvotřídními restauracemi, tradiční rodinná vinařství s malou, ale kvalitní produkcí, dramatické příběhy lodí ztroskotaných na Pobřeží vraků, australské muzeum vlny i námořnictví, skalní útvary trčící v bouřlivých vodách „Jižního oceánu“.

Dvanáct apoštolů – perla jižního pobřeží Austrálie

Při plánování je výlet vhodné rozdělit do dvou dnů, zvláště jste–li nadšenými fotografy a užít si tak skalní útvary nasvícené ranními i odpoledními paprsky. Získáte tak čas i na případné koupání v oceánu či procházky v národním parku Otway – ohledně bližších informací doporučujeme navštívit informační centrum v Geelong.

Při koupání však buďte opatrní – zdejší pobřeží se vyznačuje velmi silnými spodními proudy i větrem. Nebuďte proto nikdy na pláži sami, abyste mohli v případě potřeby rychle sehnat pomoc. Pláže vhodné ke koupání jsou zřetelně označeny.

TIP: K dispozici jsou také vyhlídkové lety helikoptérou nad rozeklaným pobřežím – ceny jsou přijatelné a zážitek prvotřídní. Většinou není potřeba rezervace předem, ale v období vysoké sezóny ji doporučujeme.

Mohlo by vás zajímat:

Melbourne

Melbourne je druhou největší australskou metropolí a také hlavním městem státu Victoria. Vedle svých bezmála 4 milionů obyvatel se pyšní především velmi uvolněným životním stylem, perfektními kulturními a nákupními možnostmi, a tak trochu i evropskou atmosférou.

Údolí řeky Yarra

pb241616

Údolí řeky Yarra je světoznámé pro svá kvalitní australská vína a díky své poloze je také velmi vděčným jednodenním výletem z Melbourne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *