Údolí řeky Yarra

Údolí řeky Yarra je světoznámé pro svá kvalitní australská vína a díky své poloze je také velmi vděčným jednodenním výletem z Melbourne.

Údolí řeky Yarra v jižním státě Victoria je již od roku 1838 proslulá produkcí velmi kvalitních vín. Tato vinařská oblast sice není ani nejstarší ani největší, ale naopak je proslulá malými rodinnými vinařstvími produkujícími jakostní vína dlouhodobě vysoké kvality.

Zdejší krajina vytváří zajímavou mozaiku – zdejších 70 vinařství je obklopeno nejen pravidelně uspořádanými viničními tratěmi, ale také bohatou zemědělskou krajinou, kopci s máslově žlutou trávou, pasoucími se stády krav i klokanů, malými zavlažovacími jezírky, která příjemně narušují ráz okolní žlutozelené vlnité krajiny.

Údolí řeky Yarra – australská vína a rodinná vinařství

Hlavním lákadlem této oblasti jsou přívětivá rodinná vinařství, většinou usazená v okolní líbivé zemědělské krajině. Ochutnávejte místní odrůdy, nechte se zlákat vynikajícími restauracemi s originální kuchyní, procházejte se po okolních kopcích a podejte se pocitu, že se zde zastavil čas.

Oblast nabízí také dva unikátní mikropivovary a přírodní park, který je domovem všech typických australských zvířat, od klokanů, přes koaly a ptakopysky až po wombaty.

Údolí řeky Yarra – vyhlášená vinařská oblast Austrálie

Návštěvu vinařství není potřeba předem dojednávat, snad jen v pondělí, kdy mohou být některá menší vinařství zavřená. Každopádně si vyzvedněte v Melbourne mapu oblasti i se seznamem, adresami a telefony na jednotlivá vinařství, půjčete si auto a hurá na průzkum.

Pokud nechcete řídit, příjemnou alternativou mohou nabídnout mnohé společnosti nabízející jednodenní výlety do oblasti v minibuse.

TIP: Pokud chcete propadnout kouzlu vinařského umění a zpracovat si své vlastní víno, navštivte Ainsworth Estate v době konání jejich vinařských dnů – víno si sklidíte i zpracujete a za 12 měsíců vám přijde poštou domů.

Mohlo by vás zajímat:

Melbourne

Melbourne je druhou největší australskou metropolí a také hlavním městem státu Victoria. Vedle svých bezmála 4 milionů obyvatel se pyšní především velmi uvolněným životním stylem, perfektními kulturními a nákupními možnostmi, a tak trochu i evropskou atmosférou.

Dvanáct apoštolů

Dvanáct apoštolů označuje světoznámou skalní formaci na jižním pobřeží Austrálie zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Napsat komentář