Jak šetřit při cestování? Toto jsou naše tipy

ocestovani.eu_etrajekty_cz_nahledovy

Milujete cestování, ale zároveň přiznáváte, že se jedná o celkem drahý koníček? Ne vždy je nutné utrácet vysoké sumy peněz. Existuje celá řada možností, jak se dá poměrně zajímavě ušetřit. Toto je přehled našich tipů.

Využívejte ekonomické druhy dopravy

Tady je mnoho možností pro úsporu. Samozřejmě nelze přímo říci, která forma dopravy je tou nejvýhodnější. Záleží na aktuálních slevových akcích, ale také na vzdálenosti. Obecně však platí, že vlastní auto patří mezi nejdražší. To stejné lze říci o letecké dopravě, pokud není zvolena nízkonákladová společnost. Naopak celkem dobrou volbou může být třeba trajekt do Švédska nebo jiných zemí, stejně jako klasika v podobě cestování vlakem, nebo autobusem. Navíc se není nutné obávat ani potřebného komfortu.

ocestovani.eu_etrajekty_cz_01

Rezervujte si jízdenky předem

Obvykle platí, že když si jízdenku zakoupíte s dostatečným předstihem, můžete ušetřit zajímavé peníze. A je jedno, zda se jedná o trajekty, autobusy, vlaky, nebo cokoliv jiného. Koupě dané jízdenky dnes není problém, jelikož vše lze uskutečnit online. A to ve třech krocích:

  • Vyhledání jednotlivých spojů
  • Rezervace konkrétního spoje
  • Zaplacení platební kartou

Jezděte v levnějších termínech

Při cestování lze ušetřit i tak, že budete jednotlivé cesty podnikat ve vhodných termínech. Tedy nikoliv v době, kdy takzvaně vrcholí sezona. To lze počítat s tím, že je vše nejdražší. Naopak na začátku, nebo na konci sezony jsou ceny o poznání příznivější. Obvykle se není nutné v danou dobu obávat ani počasí, které bude stále vyhovující.

ocestovani.eu_etrajekty_cz_02

Využívejte sdílených služeb

Potřebujete se rychle přesouvat po městě? Když nefunguje MHD, lze využít třeba sdílená kola, nebo alternativní taxislužby. Ubytování zase nemusí být spojené jenom s hotely, nebo hostely. Existují možnosti, jak si pronajmout pokoj nebo celý byt, nebo u někoho dokonce zcela zdarma přespat na jeho gauči.

Napsat komentář